1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Intel, Oyun Ağ Kartları Şirketini Satın Alıyor
Trendlerdeki Yazı

Intel, Oyun Ağ Kartları Şirketini Satın Alıyor

Intel, Oyun Ağ Kartları Şirketini Satın Alıyor

Farklı bilgisayar markalarına hepiniz aşinasınızdır. Gerek Intel, gerek Dell, gerek HP, gerek ise diğer bilgisayar üreticilerinde yer alan NIC’lerin üreticisi olan perçin ağları satın alıyor. NIC demek bağlantılarınızı yönetmekten sorumlu olan ağ ara birim kartları anlamına geliyor. Intel, Oyun Ağ Kartları Şirketini Satın Alıyor 

Intel, Oyun Ağ Kartları Şirketini Satın Alıyor

Her ne kadar her bilgisayara ait olan kendi ağ ürünü olsa da oyun için mutlaka başka firmadan yardım alıyorlardı. Dışarıya bağımlılığı azaltmak ve insanların beklentisini en üst seviyeye çıkarmak için her şeyi bünyesine almayı planlayan firmalardan biri de Intel. Ağ trafiğine öncelik vermek gibi bazı işlemleri gerçekleştiren bu ağ birim kartlarının yeni sahibi Intel olacak.

Sizde bilirsiniz ki perçin ağları on yıldan fazla zamandır NIC alanında Intel’e rakip konumundaydı. Bu satın alma işleminden sonra Intel, oyun pazarında da adından bahsettirmeye başlayacak. Intel, zaten bilgisayar alanında çok profesyonel şeyleri kullanıcılarına sunmaktadır. Aslında bu satın alma yeni birşey değil. Birkaç yıl önce planlanan bu satın alma işlemi ertelenmiş durumdaydı. Bunun yerine Intel AC 1550 NIC’yi geliştirmek için çalışmalar yapmıştı. Bugün, Intel tarafından yapılan açıklamaya göre, tüm perçin ağları Intel bünyesine geçecek.

Önerilen Yazı
Sony Açıkladı: PS5 Haziran Ayında Gösterilebilir

Düşünsenize 1 hafta, 1 ay ya da 1 yıl sonra bir oyun diz üstü bilgisayarında ya da başka bir tür yüksek performanslı bilgisayarda yeni bir Intel NIC görebileceğiz. Bununla beraber de Intel, ne zaman yeni bir şey ortaya çıkacağına dair ayrıntılar sunmamakta. Basın toplantısında ki açıklamalarına baktığımızda perçin ağlarının, “bilgisayarlarda bulunan Wİ-Fİ ürünlerinin tamamlayıcısı” olduğunu görüyoruz. Intel, NIC’yi ne kadara satın aldı diye merak ediyorsanız eğer, Intel tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. İşlem fiyatı paylaşmayı reddeden Intel hakkında yeni bilgiler edindikçe sizlerle paylaşacağız.

Yorum Yap

Yorum Yap