1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
  3. Intel Core i9-10850K Görüntülendi – İşte Özellikler

Intel Core i9-10850K Görüntülendi – İşte Özellikler

intell

Son zamanlarda masaüstü bilgisayarlar için 10.nesil işlemcilerini üretmeye başlayan Intel, başarılı sonuçların ardından yeni ürünlerini performans testine soktu. Performans testinde daha önce ortaya çıkan Intel Core i9-10900K işlemcisine nazaran daha yüksek bir puan almayı başaran Intel Core i9-10850K işlemcisinin diğer özellikleri ve çalışma prensibi de ortaya çıktı. Bakalım yeni nesil işlemci bizlere neler sunacak, işlemcinin performans testi puanları nasıl sıralanıyor?

Intel Core i9-10850K Özellikleri

Dünyanın en iyi işlemcilerini üretmeyi başaran Intel, yeni nesil bilgisayarlar için de yeni nesil işlemciler üretmeye devam ediyor. Son olarak 10.nesil işlemcilerle gündeme gelen firmanın gerçekten de harika ürünlerle pazara çıkacağını düşünüyoruz.

Yeni işlemcinin performans testinde ortaya çıkan özelliklerine baktığımızda da 20 iş parçacığı ve 10 adet çekirdek görüyoruz. 3.60 GHz temel çalışma hızıyla birlikte karşımıza gelen ürünün 5.20 Ghz seviyesinde boost hızına sahip olacağını da gördük. Ayrıca modelde yer alan cache versiyonlarına baktığımız zaman da 20 MB L3 ve 256 KB x 10 L2 cachelerini görüyoruz. Bunun yanı sıra ortaya çıkan test de Windows 10 64 bit versiyonda uygulanmış.

Yeni İşlemcinin Test Sonuçları Olumlu

Windows 10 64 bit modelinde yapılan teste göre, puanlar gayet başarılı diyebiliriz. Ayrıca test yapılan cihazda 8 GB RAM bulunurken yeni işlemci tekli işlemde 6.244 puan aldı. Sonrasında çoklu işlem testine de geçiş yapılırken, bu çalışma potansiyelinde de alınan puan 37.794 oldu.

Test sonuçları oldukça başarılı olan yeni işlemcinin şu an piyasaya çıkışı ve fiyat hakkında herhangi bir bilgi yer almadı. Ancak test yapılan bir ürünün, piyasa çıkışının çok da gecikmeyeceğini düşünüyoruz. Muhtemelen ilerleyen günlerde yeni işlemcinin tanıtımına da şahit olacağız. Bakalım tüm özellikleriyle birlikte tanıtılacak olan işlemci, oyuncu tayfasını da memnun edebilecek mi? Ayrıca yeni işlemcinin özellikleri ve test sonuçları hakkında sizden de yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap