1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Instagram Twitter’ı Geride Bırakıyor

Instagram Twitter’ı Geride Bırakıyor

twitterinsta

Sosyal medya platformlarının son dönemlerde yaptığı güncellemelerle beraber artık sosyal medya alanı daha da genişliyor. Özellikle birbirleriyle yarışan platformlar arasında Twitter ve Instagram da bulunuyor. Araştırmaların sonucunda ortaya çıkan verilere göre, Instagram  Twitter’ı geride bırakıyor. Peki bu ön plana çıkma durumu, hangi alanlar için geçerli?

Instagram Twitter’ı Geride Bırakıyor

Twitter, bildiğiniz üzere son dönemlerde gündemi belirlemek adına çok güçlü bir platform olmaya başladı. Lakin genç kesim, yalnızca gündemle alakalı tepkilerini dile getirmek için Twitter altyapısını kullanıyor. Bunun yanı sıra daha eğlenceli ve zevkli vakit geçirmek adına, gençler daha çok Instagram’ın altyapısını ve haber kaynağını kullanıyor. Özellikle keşfet denilen ikincil bir haber kaynağıyla vakit daha iyi geçiyor diyebiliriz.

2020 Reuters Institute Digital News Sonuçları Paylaştı

2020 Reuters Institute Digital News araştırma ve sonuçlarına göre, artık günümüzde Instagram daha fazla kullanılıyor. Özellikle IGTV, hikayeler, keşfet platformu ve onlarca yenilikle karşımıza çıkan sosyal medya platformu, ilerleyen dönemlerde Twitter’ı tahtından edebilir. Hatta gündemi belirlemek için de artık Instagram’dan destek alınabilir.

Yayınlanan verilere göre özellikle ABD bölgesinde 18 ile 24 yaş arasındaki gençlerin yüzde 26’lık kesimi Instagram’ı yalnızca koronavirüs haberleri ve son gelişmeleri için kullanıyor. Bu konuda yüzde 26’lık genç kesim, Instagram’ın daha güvenilir bilgilere yer verdiğini düşünüyor. Öte yandan yüzde 11 oranında TikTok tercihi yapan gençler de varken, bu gençlerin yüzde 14’lük bölümü de Snapchat uygulamasını tercih ediyor.

Son dönemlerde ortaya çıkan koronavirüs pandemisi nedeniyle de, bu konu hakkındaki haberler birçok insan tarafından ön planda tutuluyor. Haber siteleri ve kanallarının yanı sıra sosyal medya platformlarının daha güvenilir bilgiler içerdiğini iddia eden vatandaşların yüzde 26’sı Facebook ve Twitter kullanıyor.

Peki siz güncel ve doğru haberler almak için nereleri kullanıyorsunuz?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap