1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. İnstagram Mesajlarına Yeni Güncelleme Geliyor!

İnstagram Mesajlarına Yeni Güncelleme Geliyor!

İnstagram Mesajlarına Yeni Güncelleme Geliyor!

Dünya genelinde 2 milyardan fazla kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medya uygulaması her geçen gün kendini yenilemeye devam etmektedir. İnstagram Mesajlarına Yeni Güncelleme Geliyor! 

Her ay bir güncelleme yapmaya özen gösteren ve kullanıcılarını memnun etmek adına çalışmalarına devam eden İnstagram bu kez karşımıza mesaj güncellemeleriyle çıkıyor. Gelecek olan yeni güncellemeyle beraber platform kullanıcılar tarafından daha etkin kullanacak ve işlevselliği daha da artacak gibi gözüküyor. Yeni güncellemeyle beraber kullanıcılara gelen mesajlar eğer kullanıcı isterse aynı mesajı başka bir kullanıcıya doğrudan iletebilecek.

İnstagram

Henüz mesajın kaç kişiye iletileceği konusunda geliştiriciler tarafından bir açıklama gelmedi. Bu konuyla alakalı farklı farklı iddialar ortaya atılsa da sahte haberlere itibar etmememiz gerekiyor. Eğer İnstagram diğer platformlar gibi mesaj iletmeyi sınırlandıradabilir, sınırsız da yapabilir. Sınırlandırma yaparsa bu sayı beş ya da daha az kişiyle sınırlı olabilir.

Önerilen Yazı
Windows 10 Oyun Modu Oyun Performansını Düşürecek Mi?

İnstagram Mesajlarına Yeni Güncelleme Geliyor! Yorum da Mı Sabitlenecek?

Her ne kadar İnstagram Mesajlarına Yeni Güncelleme Gelse de uygulamanın geliştiricileri başka özellikler üzerinde de aktif olarak çalışma göstermektedir. Bu kez yorum sabitleme özelliği de test edilmeye başlandı. Elbette bu süreç içeriisnde her iki özellikte henüz test aşamasında. Bu test aşamaları minimum düzeyde tutularak çok küçük gruplar üzerinde denenme sağlanıyor. Denenmeler başarılı olursa ve ilgi görürse tüm platform üzerine kullanıma sunulacak.

Şirketin asıl sahibi olan Mark Zuckerberg uzun zamandır yeni planlamalar yapıyor. Bu planlamalar hayata geçirilirse çok şey değişecek. WhatsApp, İnstagram, Facebook ve Messenger uygulamalarının tek bir çatı altında birleştirilmesi planlanıyor. Fakat yalnızca bu uygulamaların alt yapısı birleşecek. Yani uygulamalar aslında bağımsız olarak yollarına devam edecek. Mesajlaşma alt yapısı için ise ortak bir çalışma yapılması planlanmaktadır.

Yapılacak olan bu çalışma başarılı olur mu olmaz mı bunu hepimiz ilerleyen günlerde göreceğiz. Biz de yeni bilgiler edindikçe sizlerle paylaşmaya özen göstereceğiz. Merak ettiklerinizi yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde sizlere cevap vereceğiz. Bizi takipte kalarak yeni bilgiler edinebilirsiniz. TeknoSitesi olarak siz değerli okuyucularımıza bilgi vermekten memnuniyet duyarız.

Yorum Yap

Yorum Yap