1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Instagram Maske Tak Uyarısıyla Gündeme Geliyor

Instagram Maske Tak Uyarısıyla Gündeme Geliyor

instagrammaske

Son haftalarda uygulanmayan tedbirlerin nedeniyle vaka sayısı artışa geçti. Tüm dünyanın pençeleştiği korona virüs, günden güne daha da yayılmaya ve tehlikeli bir hal almaya devam ediyor. Bu konuyla alakalı en doğru bilgilerin edinilmesi için Facebook tarafından Covid-19 Bilgi Merkezi hizmete girmişti. Bu defa Instagram tarafından da yeni bir hamle geldi. Instagram maske tak uyarısı artık ABD vatandaşlarında görünmeye başlandı. Peki bu uyarı bizde kullanıma açılacak mı?

Instagram Maske Tak Uyarısı ABD’de Göründü

Son zamanlarda vaka artışıyla sürekli gündeme gelen ve pik seviyesi dediğimiz rekorla da çok konuşulan ABD’de, tedbirsizlik nedeniyle felaketler yaşanıyor. Vaka sayılarının günde 48.000’e kadar ulaştığı ülkede Instagram kullanıcıları maske tak uyarısıyla karşılaştı. Tabii ki şu an için tahminlerimize göre bu uyarı, önlemleri pek umursamayan ve vaka açısından yüksek vakalara sahip olan ülkeler tarafından görünüyor.

Maske tak uyarısına tıklayan kullanıcılar da, Instagram altyapısında oluşturulan Covid-19 Bilgi Merkezine yönlendiriliyor. Hatırlarsanız bu özellik Facebook altyapısında gündeme gelmiş, ilk başlarda yabancı dil olsa da Türkçe dile çevrilerek ülkemiz için de kullanıma sunulmuştu.

Maske Tak Uyarısı Türk Kullanıcılara Görünecek Mi?

Instagram tarafından oluşturulan bilgi verici uyarı, şu an yalnızca ABD kullanıcıları tarafından görüntülendi. Tahminlerimize göre uygulamanın bir sonraki hedefi Brezilya olacak. Çünkü vaka sayılarının rekor kırdığı ülkelerde görülmeye başlanan uyarı, Türkiye’ye gelecek mi şu an için bilmiyoruz. Ancak umuyoruz ki vaka sayılarımız daima düşük kalır, tedbirlerimizi alarak bu hastalıktan tamamen kurtuluruz. Çünkü yeni uyarının ülkemizde görüntülenmesi, vaka sayılarının artışına göre etkili olabilir.

Umuyoruz ki ilerleyen günlerde tedavi yöntemleri daha doğru uygulanır ve bu tür uyarılarla karşılaşmak zorunda kalmayız. Bakalım önümüzdeki günler bizlere neler gösterecek?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap