1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Instagram Kullananlar Dikkat! Instagram Paylaşımlarına Kısıtlama Geliyor

Instagram Kullananlar Dikkat! Instagram Paylaşımlarına Kısıtlama Geliyor

Instagram Kullananlar Dikkat! Instagram Paylaşımlarına Kısıtlama Geliyor

En popüler sosyal medya uygulamalarından olan Instagram en çok indirilen uygulamalar sıralamasında hala ilk sırayı korumaya devam ediyor. Her geçen gün kendini yenileyen Instagram, gizlilik konusunda da yeni yeni adımlar atmaya devam ediyor. Son edindiğimiz bilgilere göre Instagram paylaşımlarıyla alakalı yeni çalışmalar yapılıyor. Instagram Kullananlar Dikkat! Instagram Paylaşımlarına Kısıtlama Geliyor 

İzinsiz bir kullanıcının gönderisini ya da videosunu almak elbette yasal değil. Instagram bu duruma kısıtlama getiriyor. Gelecek kısıtlama sayesinde izinsiz kimse kimsenin gönderisini alamayacak. Geçen yıl içerisinde gündeme gelmeye başlayan bu güncelleme ile alakalı henüz net bir tarih verilmedi.

Instagram Paylaşımlarına Kısıtlama Geliyor

Yeni edindiğimiz bilgilere göre Instagram gönderilerini farklı platformlarda embed etmek için bir kısıtlama üzerinde çalışma gösteriyor. Herhangi bir durumda farklı bir platforma Instagram videosu embed edilecekse kullanıcıdan izin alınmadan yapılmasının önüne geçilecektir. Bu da platform dışında fotoğraf ve video kullanımlarının azalmasıyla sonuçlanmaktadır.

Kullanıcının haberi olmaksızın farklı platformlarda fotoğraflarının ve videolarının paylaşılmasının da önüne geçilecek. Daha çok fotoğrafçılar için hazırlanmış bir özellik olarak kendini belirtiyor. Kısaca belirtmek istiyoruz ki Instagram embed etme işlemi, paylaşımların farklı internet sitelerinde görünmesini engelliyor. Mesela bir kullanıcıdan ekran görüntüsü alarak kullanmak yerine Instagram bağlantısını alıyor. Aslında kullanıcının paylaşıldığı görseller, Instagram açılmadan gösterilebilmekte.

Önerilen Yazı
YouTube’dan Çocuk İstismarı Videoları İçin Hamle

Benzer embed işlemi, Twitter kısmından da kullanılabilmekte. Aslında sosyal medya platformları için sıklıkla kullanılan bir işlem olduğunu söylemek mümkündür. Şuan için bu yeni özelliğin ne zaman aktif olarak kullanıma başlayacağıyla alakalı net bilgimiz yok. İlerleyen günlerde yeni bilgiler edindikçe size bilgi vermeye çalışacağız. TeknoSitesi olarak sizlere bilgi vermeye ve en güncel konularda bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız.

Yorum Yap

Yorum Yap