1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Instagram İki Katlı Hikaye Özelliği Türkiye’ye Geldi

Instagram İki Katlı Hikaye Özelliği Türkiye’ye Geldi

insta

Son dönemlerde güncellemelerle gündeme gelen ve sürekli yeni özellikler deneyen Instagram, bu defa da iki katlı hikayeler özelliğiyle gündeme gelmeye başladı. Bildiğiniz gibi aynı anda daha çok hikayeye ulaşılabilmesi için hikaye katlarını ikiye çıkarmayı hedefleyen sosyal medya ağı, güncelleme yapmadan önce yeni özelliği denemeye başladı. Denemeler ilk başta ülkemizde görülmese de bazı kullanıcılar yeni özelliği kullanmaya başladı. Peki Instagram iki katlı hikaye özelliği neler sunacak ve ne zaman çıkacak?

Instagram İki Katlı Hikaye Özelliği Yakında Geliyor

Güncelleme esnasından önce özelliği test eden platform, Türk kullanıcı hesaplarında da testlere başladı. Yeni özelliğin ülkemizde de görülmesiyle, çok yakında güncellemenin çıkacağını tahmin edebiliyoruz. Aynı zamanda yeni özellikle beraber platformda çok da değişiklik olmayacak. Yalnızca görüntülediğimiz hikayeler tek sıra olmak yerine, iki katlı şekilde karşımıza gelecek. Bu durumda da birçok hikayeyi kaçırmayacak ve daha fazla hikayeye ulaşacağız.

Instagram Hikayeler Özelliğini Hatırlayalım

Bildiğiniz gibi uzun yıllardır popüler olan Snapchat uygulamasında hikayeler özelliği vardı. 2016 yılında Mark Zuckerberg tarafından bu fikir, Instagram’a entegre edildi. Özelliğin geldiği dönemlerde fikir hırsızlığıyla suçlanan Zuckerberg, eleştirilere aldırış etmeden hikayeler dahil tüm platformu geliştirmeye ve büyütmeye devam etti.

Geçtiğimiz haftalarda Instagram tarafından yayınlanan duyuruya göre, kullanıcıların daha iyi bir deneyim yaşayabilmesi için çalışmalara devam ediliyor. Yani çift katlı hikayeler özelliği Türkiye’de de denenirken, özelliğin çok da gecikmeyeceğini düşünüyoruz.

Tabii ki yeni gelecek güncellemeyle beraber yalnızca hikayeler alanına işlem yapılmayacak. Algoritmasını daha da güçlendirmeyi hedefleyen Instagram, artık sahte profillerin ve kötü amaçlı kullanımın da önüne geçmek istiyor. Yani iki katlı hikaye özelliğiyle beraber, karşımızda çok daha titiz ve güçlü bir algoritma görebiliriz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap