1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Instagram IGTV, Türkiye’de Kullanıcılarına Para Kazandıracak

Instagram IGTV, Türkiye’de Kullanıcılarına Para Kazandıracak

Instagram IGTV

Instagram, Türkiye’nin de aralarında olduğu birkaç ülkede IGTV’de içerik üretenler için reklam paylaşımı ve satın alınabilir hediyeler sistemini test edecek. Bu sistem ile Instagram, daha fazla içerik oluşturucu çekerek kullanıcı sayısını arttırmak ve rakibi YouTube ile yarışmayı hedefliyor.

Atlanabilir Reklamlar Geliyor!

Dünya genelinde en fazla kullanılan sosyal medya platformu olan Instagram, IGTV konusunda yaptığı dev çalışmalar ile IGTV sistemini günden güne büyüttü. Bu çalışmalara bir yenisini daha ekleyen Instagram, içerik oluşturuculara kazanç sağlamak için reklam gösterimi imkanı sağlayacak ve satın alınabilir farklı rozetler sunacak. Reklamlar en az 5, en fazla 15 saniye uzunluğunda olacak. Reklamlardan elde edilecek gelirin belli bir kısmı, uygulamadaki içerik oluşturuculara verilecek. Instagram’dan gelen açıklamaya göre yayınlanacak reklamların, YouTube’dakine benzer bir şekilde belirli bir süre sonra atlanabilme özelliği bulunacak.

Önerilen Yazı
Instagram Shop Uygulaması Erişime Açılıyor

İllegal Yayınların Akıbeti Ne Olacak?

Bu sistemin hayata geçmesi ile birlikte, YouTube’a göre daha çok illegal yayın barındıran Instagram, IGTV videolarında daha kural koyucu olacak. Maç özeti yayınları, müzik yayınları gibi videolara sahne olan IGTV, bu tarz içerikleri kısıtlamak zorunda kalabilir.

Test Ülkeleri Arasında Türkiye’de Var!

Satın alınabilir hediye rozetler ve hediyelerin fiyatları 1 dolardan başlayacak ve 5 dolara kadar çıkacak.  Bahsettiğimiz yeni sistem ilk olarak Türkiye, ABD, Almanya, Brezilya, İngiltere, Fransa, İtalya ve Meksika’da test edilecek. Testlerden olumlu geri dönüş alınması halinde bütün dünyada Instagram bu yeni sisteme geçecek.

Peki sizler Instagram IGTV’ın bu yeni özelliklerini nasıl yorumluyorsunuz?

Yorum Yap

Yorum Yap