1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Instagram Bağış Özelliği Çok Yakında Geliyor

Instagram Bağış Özelliği Çok Yakında Geliyor

instabagis

Son zamanlarda Instagram üzerinden denenen güncellemeler ve yenilikler, gerçekten de ses getirmeye devam ediyor. Birbirinden başarılı özelliklerle gelmeyi hedefleyen sosyal medya platformu, geçtiğimiz günler de yeni alışveriş güncellemesiyle geleceğini söylemişti. Ancak bu defa yeni bir bağış sistemiyle güncelleme yapmak isteyen platform, bu özelliği test etmeye başlayacak ve yakında özellik herkes tarafından kullanılabilecek. Peki Instagram bağış özelliği nedir, ne işe yarar?

Instagram Bağış Özelliği Test Edilecek

Pandemi sürecinde bu özelliğini çıkarmak isteyen platform, kısa zamanda da 65 milyar dolar tutarında bir gelir elde etti. Tabii ki pandemi sürecinde maddi açıdan zorluk çeken kullanıcılar için toplanan bu para, yeni özelliğin gelmesi için de yeşil ışık yaktı diyebiliriz. Birbirinden harika özelliklerle gündeme gelen sosyal medya ağı, yine bir güzellikle geliyor.

Instagram’ın yeni çalıştığı bağış özelliğiyle artık kullanıcılar kendileri için arkadaşlarından bağış talep edebilecek. Herhangi bir eğitim durumunda veya bir girişimcilik fikrinde kullanıcılar bir story paylaşarak bu fikir için maddi destek talep edecek. Fikrin gerçekten uygun olduğu düşünen arkadaşlar ise istedikleri gibi bağış yapabilecekler.

Önerilen Yazı
Instagram Shop Uygulaması Erişime Açılıyor

Yeni Özellik Ne Zaman Çıkacak?

Henüz deneme aşamasında olan özelliği, ilk etapta tüm kullanıcılar alamayacak. Çünkü ilk denemeler Amerika Birleşik Devletleri, İrlanda ve İngiltere altyapısında yapılacak. Eğer ilk denemelerdeki gibi başarılı bir sonuç alınırsa yeni özellik kısa süre içerisinde diğer kullanıcılara da sunulacak.

Ayrıca ülkemizde de bu özellik yer alırsa, normal bir kullanım sağlanacağını düşünmüyoruz. Çünkü bağış toplayabilmeniz için, birtakım izinler almanız gerekiyor. Eğer izninizi sağlar, gerçekten gelen bağışları zorunlu bir yere harcayacaksanız bağış açma özelliğini rahatlıkla kullanabileceksiniz. Bunun dışında her kullanıcıya, bağış açma özelliğinin rahatlıkla sağlanacağını da düşünmüyoruz. İlerleyen günlerde meydana çıkacak yeni güncelleme için de heyecanlar ikiye katlandı diyebiliriz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap