1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. İnstagram Anahtar Kelime Özelliği Mi Geliyor?

İnstagram Anahtar Kelime Özelliği Mi Geliyor?

instagram anahtar kelime özelliği

İnstagram anahtar kelime özelliği mi geliyor? İnstagram anahtar kelime özelliği ile aramak istediğiniz bir terime daha hızlı ulaşabileceksiniz. Şu anda sadece hesapları, hashtagleri ve konumları aratabilirken çok yakında Google arama motoru gibi İnstagram’ı da kullanabileceğiz.

Son zamanlarda çok sayıda yenilik getiren ve butonların yerlerinin değişmesiyle eleştirilen İnstagram’da, anahtar kelime özelliği ile aramak istediğiniz bir terimi yazarak kolayca gönderilere ulaşabilirsiniz.

instagram anahtar kelime özelliği

 

İnstagram SEO Özelliğini Mi Getirecek?

Anahtar kelime özelliğinin gelmesiyle birlikte SEO, sadece Google gibi arama motorlarında değil, İnstagram’da da kullanılabilir. SEO, web sitelerine daha fazla ziyaretçi çekmek için yapılan arama motoru optimizasyonudur.

İnstagram yeni özelliğini getirmek istemesinin sebebi yakın zamanda Türkiye’de de kullanıma açtığı rehber/kılavuz özelliği olabilir. Rehber paylaşımlarında şu anda beğeni, yorum ve istatistik özelliği de bulunmuyor. Bu da demek oluyor ki İnstagram güncellemeleri henüz sona ermedi. Daha da devam edecek gibi görünüyor ama butonların yeri değişmese daha iyi olabilirdi. Alışkanlıkları bozmak biraz cesaret isteyen bir hareket, İnstagram’da da bu cesaret varmış.

Neyse ki yeni özellik yayınlandığında konum, hashtag vs. eklemek zorunda kalmadan paylaşım yapabileceğiz.

Yeni Özellik Sayesinde Keşfete Çıkabilir Miyiz?

İnstagram anahtar kelime özelliği sayesinde paylaştığımız içeriklerin altına yazdığımız açıklamalar artık bizi daha kolay bulunabilir yapabilir. Ama yinede hiçbir paylaşım keşfete çıkma garantisi vermez. Aslında hemen hemen her paylaşım keşfete düşüyor. Bazı paylaşımlar keşfette 1 kişi tarafından görüntülenirken bazıları ise binlerce kişi tarafından görülebiliyor. Bu sistem tamamen insanların sizin paylaşımlarınızla nasıl etkileşim kurduklarına bağlıdır. Eğer daha fazla ve beğeni alıyorsanız, keşfette çıkma olasılığınız daha yüksektir. Tabi bu beğeniler tamamen gerçek kişiler tarafından yapılmalıdır. Beğeni, yorum veya takipçi otomasyonlarını kullanarak hesabınıza etkileşim gönderirseniz, bu hareketiniz instagram yapay zekası tarafından farkedilerek ceza almanıza sebep olacaktır.

İnstagram Neden Sürekli Yeni Özellikler Getiriyor?

Büyük şirketler, diğer büyük şirketlerle rekabet ederler. Snapchat, Twitter ve ardından Telegram’ında birçok kullanıcısı olduğunu hatırlatarak, İnstagram bu şirketlerden daha önde olmak isteyecektir. Hem işletmelere hem de içerik üreticilerine sunduğu hizmetlerle daha fazla kullanıcı kazanmayı hedefleyen İnstagram, bu hedefine ulaşmayı başardığını görüyoruz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Bununla ilgili teknikleri çözmek lazım. Zira alışveriş özelliğini iyice artırıyor instagram, eğer böyle giderse kısa süre içerisinde Instagram seo hizmeti talebi artacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir