1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Instagram Alışveriş Özelliği Çok Yakında Geliyor

Instagram Alışveriş Özelliği Çok Yakında Geliyor

instagram donma sorunu

Son haftalarda yeni güncelleme ve özellikleriyle gündeme gelen Instagram bu defa yepyeni bir özelliği denemeye aldı. Facebook tarafından duyurusu yapılan yeni özellikle beraber artık kullanıcılar Instagram üzerinden kolayca alışveriş yapabilecek, filtreleme özelliğiyle istediği markanın ürünleri arasında gezinti yapabilecek. Peki Instagram alışveriş özelliği ne zaman çıkacak?

Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Çalışacak?

Yeni bir güncellemeyle gün yüzüne çıkacak olan alışveriş özelliğiyle birlikte, kullanıcılar artık Instagram üzerinden de alışveriş yapacak. Alt kısımdaki kalp sembolünün yerine gelecek bir sepet işaretiyle beraber artık kullanıcılar rahatça alışveriş yapabilecek. Aynı zamanda alışveriş ikonunda bir filtreleme özelliği de bulunacağı için kullanıcılar belli marka veya ürünler arasında gezinti yaparak fiyatları görebilecekler.

Kalp ikonunun, yani durumlar kısmının yerine gelecek alışveriş özelliği nedeniyle artık hesap hareketleri sağ üst köşede veya profil sekmesinde yerini alacak. Yani hareketleri görebilmeniz için muhtemelen sağ üst köşeyi veya profilinizi kullanacaksınız.

Yeni Özellik Bu Sene Geliyor

Bu sene içerisinde ortaya çıkması planlanan yeni özelliğin, şu an altyapı çalışmaları devam ediyor. Facebook tarafından duyurulan yeni özelliğin net bir çıkış tarihi bilinmezken, bu sene içerisinde görüntülenmesine de kesin gözüyle bakılıyor.

Son zamanlarda güncel haberler dışında paylaşım yapılmasını engelleyen sosyal medya ağları, bünyelerinde yeni şeyler denemeye devam ediyor. Eğer böyle bir özellik kısa zaman içerisinde yerini alırsa ve kullanıcılar tarafından beğenilirse Instagram da adını daha fazla duyuracaktır. Ayrıca internet üzerinden ürün arayan kullanıcılar fazlasıyla zaman geçirdikleri sosyal medya platformunda da detaylı aramalar yapabilecek, ürün incelemek için uygulamadan çıkmak zorunda kalmayacak.

Her ne kadar çıkış tarihi belli olmasa da yeni özelliğin mutlaka beta sürümü gündeme gelecektir. Eğer böyle bir sürüm gündeme gelirse, sizlere yeniden bilgi veriyor olacağız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap