1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. İndirim Kodu Nedir? Nasıl Alınır?

İndirim Kodu Nedir? Nasıl Alınır?

İndirim Kodu Nedir? Nasıl Alınır?

İndirim kodu, online ticaret siteleri tarafından uygulanan bir satış stratejisidir. Müşteriler tarafından da çok sevilen bu pazarlama stratejisi ile müşteriler indirimli alışveriş yapma fırsatı yakalar.

İndirim Kodu Nedir?

Markaların gerek yeni müşteri kazanmak, gerek mevcut müşterilerini memnun etmek amacıyla dağıttıkları kuponlara indirim kodu denir. Ülkemizde Trendyol başta olmak üzere online alışveriş sitelerinin hemen hepsi düzenli olarak indirim kodu dağıtmaktadır. Bu indirim kodları ile yapacağınız alışverişlerde çeşitli oranlarda veya tutarlarda ekstra indirimler kazanmanız mümkün.

İndirim Kuponu Nasıl Alınır?

Markalar tarafından dağıtılan indirim kuponlarını bulmak aslında biraz zordur. Çünkü her marka, her indirim kuponunu aynı yoldan dağıtmamaktadır. Örneğin bazı indirim kuponlarını müşterilerine mail üzerinden bildirirken bazılarını sosyal medya hesaplarından bildirirler. Hatta bazen anlaşmalı oldukları influencerlar tarafından bu kuponları dağıtırlar. Bu nedenle indirim kuponu bulmanın en kolay yolu indirim kuponu siteleri olmaktadır.

Sezonun en moda pantolonları - Stil

İndirim Kuponu Nasıl Kullanılır?

İndirim kodunu bir şekilde aldıktan sonra diğer bir nokta ise bu kodları kullanmaktır. Markaların müşterileri için dağıttığı indirim kodlarını kullanmak için tek yapmanız gereken ödeme ekranındaki “İndirim Kodu” bölümüne bu kodu girmektir. Fakat bazı durumlarda elinizdeki indirim kodu çalışmayacaktır. Bunun nedeni ise genellikle indirim kodlarının belli alışverişler için özelleşmiş olmasıdır. Örneğin “Alt Limit” sistemi olan indirim kodunu kullanmak için alt limit üstünde bir alışveriş yapmanız gerekmektedir. Bazı indirim kuponları ise sadece belirli kategorilerde veya belirli ürünlerde geçerli olmaktadır. İndirim kodu kullanırken bu noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Yoksa yapacağınız alışverişlerde indirim kodu geçersiz olacaktır.

İndirim Kodu Nedir? Nasıl Alınır?

İndirim Kodu Veren Online Ticaret Siteleri

Ülkemizde faaliyet gösteren online ticaret sitelerinin hemen hepsi çeşitli dönemlerde indirim kodu dağıtıyor. Fakat bu indirim kodu sistemi ülkemizde Trendyol ile tanındı. Çok sık bir şekilde dağıttıkları indirim kuponları ile birlikte hem büyümelerine hız kattılar hem de müşterilerinin memnuniyetini arttırmayı başardılar. Trendyol dışında Amazon, Gittigidiyor, Hepsiburada, Koton, Gratis, LC Waikiki, Penti ve daha birçok internet üzerinden satış yapan internet sitesi indirim kuponu vermektedir.

İndirim kuponları nedeniyle online alışveriş yapmak, mağaza alışverişi yapmaktan çok daha avantajlı bir hal aldı. Örneğin Koton mağazalarından 150 TL tutarında ürün satın aldığınızda yine ödemeniz gereken tutar 150 TL’dir. Ama aynı ürünleri Koton internet sitesinden aldığınız zaman kullanacağınız Koton indirim kodu sayesinde 125 TL’ye satın alabilirsiniz. Bu tamamen bir örnekti. Çeşitli markaların çeşitli indirim kuponları farklı miktarlarda indirimler sağlar. Bu nedenle alışverişlerinizde indirim kodu kullanırken, sepetinizin kupona uygun olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 4 ay önce

    Yararlı bir içerik olmuş, teşekkürler.

  2. Alış verişi seven biri için indirim kuponu vazgeçilmez olmuş .Çünkü çok işe yarayır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir