1. Ana Sayfa
  2. Dizi-Film Haberleri
  3. IMDB’ye Göre En İyi Türk Filmleri

IMDB’ye Göre En İyi Türk Filmleri

ımdb turk filmi

Koronavirüs salgını ile birlikte hepimiz evlerde yapacak yeni şeyler arıyoruz ve En iyi Türk Filmleri de bu süreçte oldukça merak ediliyor. Evlerde yapacak çeşitli aktiviteler bulurken bizim için filmler ve diziler de son derece önemli durumda. Zaman geirmek için filmler de son zamanlarda çok fazla merak ediliyor. Peki IMDB’ye göre en iyi filmler sizce hangileri. En iyi Türk Filmleri hakkında detaylar yazımızda.

En iyi Türk Filmleri Neye Göre Seçildi?

Yapacağımız listeyi IMDB’de kullanıcıların yapmış olduğu puanlamaya göre yaptığımızı listemizin başında belirtmek isteriz. IMDB’ye göre en iyi filme doğru yapacağımız sıralamamız başlıyor.

 Ölümlü Dünya

Yıllardan beridir Haydarpaşa Garı’ndaki Anadolu Tat Lokantası’nı işletmekte olan ”Mermer” ailesi, 8 kişilik kocaman bir aile. Oldukça sıradan bir hayata sahip gibi bir aile olarak gözükseler de sülale boyu seri katil olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Film, ailenin bu özelliğinin ortaya çıkmasıyla başına gelenleri konu almakta.

Ahlat Ağacı

Karakterimiz Sinan edebiyat aşığı genç birisi. Film, Anadolu’da doğduğu göre dönüp kitap basmak için para bulmaya çalışan Sinan’ın babadan kalma borçlarının başına nasıl dert olacağını anlatır.

Önerilen Yazı
Netflix Dizisi Dark 3. Sezon Yayın Tarihi Belli Oldu

Ayla

1950 yılında savaşan Süleyman Astsubay savaş esnasında küçük bir kızla karşılaşır. Yetim olan bu küçük kız 5 yaşında ve yetimdir. Kiminle kalıp ne yapacağını bilemez. Süleyman Astsubay çok üzülür, kızı alır ve ona Ayla ismini verir. Bütün askeri birliğin kısa sürece en büyük eğlencesi haline gelen Ayla ile astsubay kısa sürede birbirlerine aşırı derecede bağlanırlar. Birbirlerini çok severler. Bir buçuk yıl sonra birliğin Türkiye’ye dönmesi gerektiği söylenir. Süleyman Astsubay Ayla’yı bırakıp dönmeye gönlü razı olmaz. Fakat Kore kanunları net olduğu için Ayla ile vedalaşmak zorunda kalır. Birbirlerine bir daha bir araya gelme sözüyü veren ikili tekrardan bir araya gelebilecek mi?

DAĞ II

Bir örgüt tarafından kaçırılan Gazeteciyi kurtarmaya çalışan Özel Kuvvetler’in başından geçenleri anlatır.

 

Peki sizler bu filmler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap