1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. İlk Bilgisayar VIC-20 Yeniden Satışta! Tam Koleksiyonluk

İlk Bilgisayar VIC-20 Yeniden Satışta! Tam Koleksiyonluk

vic20

Çıktığı ilk günden beri 1 milyon satış kitlesine ulaşan ve kullanıcılarını da memnun etmeyi başaran bir neslin efsanesi VIC-20 modeli, yeniden satışa çıkmaya hazırlanıyor. Yaklaşık 40 yıl önce ilk kişisel bilgisayar lakabıyla ortaya çıkan modelin yeniden satışı yapılacak. Tabii ki cihazın bu defa ek özelliği de bulunacak. Peki bakalım bu bilgisayar ne kadara satılacak ve nasıl alabiliriz?

VIC-20 Efsanesi Geri Döndü

Yaklaşık 40 yıl önce ilk kişisel bilgisayar unvanıyla ortaya çıkan modelin yeniden satışı yapılacak. Hatırlarsanız bu model ilk piyasaya çıktığı zaman, yanında bir de klasik joystick bulunuyordu. Retro Games tarafından cihazın yanında üretilen joystick, yeniden klasik haliyle bilgisayarla beraber karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Tabii ki günümüz teknolojisine bakarsak bu bilgisayardan yüksek performans beklemek biraz yanlış olur.

Yükleyeceğiniz ve daha önce yüklenmiş tüm dosyalara açabilen modelde bu defa HDMI bağlantı modülü bulunacak. Bu modül ve CTR filtresiyle beraber yaklaşık 50 – 60 Hz görüntü çıkışı da alınabilecek.

Eski Efsane VIC-20 Yeni Fiyatıyla Şaşırtmayacak

Yenilenen yüzüyle ortaya çıkacak olan VIC-20’nin 23 Ekim tarihinde İngiltere bünyesinde satışa çıkması planlanıyor. Tabii ki sınırlı sayıda ortaya çıkacak cihazın ülkemizde bulunması biraz zor olsa da, koleksiyonluk olarak rahatlıkla tercih edilebilir. Ayrıca cihazın fiyatına baktığımızda, 120 Euro gibi bir fiyat etiketiyle karşılaşıyoruz. Tabii ki pek fazla işimizi görmeyeceğimiz için, cihazı yalnızca ufak çaplı kullanımlardan ve klasik duruşundan dolayı alabiliriz. Bu nedenle fiyat da orta bir seviyede tutuluyor.

Cihaz yenilenen yüzüyle karşımıza geldiğinde daha detaylı şekilde özellikleri görebileceğiz. Bakalım 40 yıl önceki model, yenilenen yüzüyle de aynı ilgiyi görüp satış patlaması yaşayabilecek mi? İlerleyen günlerde bunu daha detaylı anlayacağız. Ayrıca konuyla ilgili siz değerli okuyucularımızdan da yorumlar bekliyoruz.

Önerilen Yazı
İngiltere Huawei Hamlesiyle Şaşırttı
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap