1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. İkinci El Telefonlara Garanti Belgesi Devri Başlıyor

İkinci El Telefonlara Garanti Belgesi Devri Başlıyor

ikinci-el-telefonlar

Son dönemlerde epey yüksek fiyatlarla ortaya çıkan amiral gemileri, ülkemize geldiği zaman bile 10 – 15 bin TL fiyat etiketini buluyor. Aynı zamanda bu ürünlerin ikinci ellerine yönelen kullanıcılar yine de uygun fiyata bir telefon sahibi olamıyor. Tabii ki bu durum bir hayli can sıkıcı olurken, sabah yayınlanan bir habere göre artık ikinci el telefonlar yenilenecek, paketlenecek ve garanti belgesiyle satışa sunulacak. Peki ikinci el telefonlara garanti belgesi konusu nereden açıldı?

İkinci El Telefonlara Garanti Belgesi Verilecek

Sabah Gazetesi Zübeyde Yalçın’ın bizlerle paylaşmış olduğu habere göre Sanayi Bakanlığı ikinci el telefonlara yeni bir düzenleme getirecek. Ekonomik açıdan mağduriyetleri önlemek ve kullanıcıların daha iyi performanslı telefonlar kullanabilmesi için yapılacak düzenleme, önümüzdeki günlerde gün yüzüne çıkacak. Peki yeni sistem nasıl işleyecek?

Yeni yönetmelik, ‘’Yenilenmiş Ürünlerin Satışı’’ adıyla önümüzdeki günlerde yürürlüğe girecek. İkinci el telefonlar arızalı bile olsa tamir edilecek, görünüm bakımından da yenilenecek ve sıfır bir paketiyle yeniden satışa sunulacak. Ayrıca paketleme sıfır yapılacağı gibi, telefonlarda garanti belgesi de olacak. Kullanıcılar da ikinci el telefonu daha uygun fiyata, sıfır haliyle almış olacak.

Garanti Belgesi Kuralları Aynen Geçerli Olacak

Bildiğiniz gibi garanti belgeleri sayesinde cihazlarda yaşadığımız problemleri hemen çözüme kavuşturabiliyoruz. İkinci ellerin garanti belgeleri de aynı şekilde olacak. Paketleme, tamir, yenileme ve satış hangi kurum tarafından yapıldıysa, yine kullanıcılar garanti kapsamında bu kuruma cihazları göndererek sorunu giderebilecek.

Önümüzdeki günlerde yürürlüğe girecek yeni sistemin içinde yalnızca akıllı telefonlar da olmayabilir. Akıllı telefonlar, normal dokunmatik telefonlar, amiral gemileri ve tablet bilgisayarlar da bu durumun içinde bulunabilir. İlerleyen günlerde yeni detaylar geldikçe, sizlere yeniden bilgi veriyor olacağız. Peki siz bu durumda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap