1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. İkinci El Araba Fiyatları Ne Zaman Düşecek?

İkinci El Araba Fiyatları Ne Zaman Düşecek?

İkinci El Araba Fiyatları Ne Zaman Düşecek?

Corona virüs salgını sebebiyle pek çok işletme etkilendi. Pek çok esnaf kepenk kapatmak zorunda kalırken kimisi de kazancını daha da artırdı. Etkilenen sektörlerden biri de İkinci el araba sektörü oldu. Pandemi sebebiyle toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen kişiler, ikinci el arabalara yöneldi. Hal böyle olunca bu durumu fırsata çevirmek isteyen esnaf ve araç sahibi olan kişiler fahiş fiyatlarla araba satışı yaptı. Peki, İkinci El Araba Fiyatları Ne Zaman Düşecek? 

İkinci El Araba Fiyatları Düşecek Mi?

Mart ayında gündeme gelen Corona Virüs salgını sebebiyle sıfır araba alamayan kişiler 2. El arabalara yöneldi. Hal böyle olunca 2. El Arabalar fiyat olarak artışa geçti. Talebin artmasıyla beraber krizi fırsata çevirmek isteyen kişiler türedi.

Üzücü haberi sizlere verelim. 2. El Araba fiyatları uzmanlar tarafından açıklanan verilere göre kısa süre içerisinde düşmeyecek. Hatta artacak bile diyebiliriz. Otomobil almanın en iyi vaktinin şimdi olduğunu vurgulayan uzmanlar fiyatların daha da artacağına dikkat çekti. Bu demek oluyor ki kısa süre içerisinde ikinci el arabaların fiyatları düşmeyecek. Almak için şuan tam vakti olsa da bu pahalılıkta alınmamasını öneririz.

Geçtiğimiz haftalarda bankalar tarafından açıklanan araç kredileri, hem düşük faizli hem de 6 ay ertelemeli olarak açıklanmıştı. Hal böyle olunca pek çok insan sıfır arabaya yöneldi. Fakat o kredilerin hem sıfır hem ikinci el araçlar için olduğunu unutan araç alacak kişiler için hatırlatmakta fayda var.

Önerilen Yazı
Renault ve Nissan Emisyon Hilesi Mi Yapıyor?
Yorum Yap

Yorum Yap