1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. IBM, 6 Yıllık Sisteme 12 Yıl Deneyimli Eleman Arıyor!

IBM, 6 Yıllık Sisteme 12 Yıl Deneyimli Eleman Arıyor!

2020-07-14_13-28-29

IBM iş ilanları konusunda önemli bir girişim yaptı ama kronik de bir hata yaptı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan bir iş ilanına bakarsanız şirketin organize ettiği bütün ilanlar doğru ama birkaç tanesinde teknik hata var. Komik bir hata yapan şirket, Kubernetes için çalışacak elemen arıyordu ve ilana başvuran adaylardan en az 12 senelik bir deneyim aradı. Lakin şöyle bir konu var ki Kubernetes sadece 6 sene önce kurulan bir sistemdi ve bu sisteme dair çözümler de karşımıza çıkıyordu.

Yani sistemle ilgili olarak açık kaynaklı bir konteyner dağıtım sistemi adına bir eleman aranıyordu. Personel arama konuları gayet normal ama şirket biraz daha abartmıştı ve ilginç detaylar istiyordu. IBM ilanına başvuru yapacak kişiler için en az 12 yıllık bir kubernes deneyimi isteniyor. 2014 senesinde açılan ve bu sayede 6 yıllık bir zamana sahip olan sistem için zamanda yolculuk mümkün olmayacağına göre, IBM büyük bir hata yapmış gibi görünüyor. En azından komik bir hata.

IBM bu konuda bir açıklama yapmadı!

IBM tarafından işler biraz daha ciddi ilerliyor çünkü hiç bir açıklama gelmedi ilan için. Durumun farkına varan pek çok aday bu durumu sosyal medya üzerinden paylaştılar ve işin daha da garip yanı olarak çözümleri ön plana çıkardılar. İlk kez IBM üzerinden ilerleyen çözümler ve adımlar adına yazılımcılarla ilgili FastAPI ve diğer yazılımcıların bu tarz olaylara daha önce kendilerinin de denk geldiklerini söylediler.

IBM tarafından konuyla ilgili bir açıklama gelmedi henüz. Bu konuya dair paylaşımları da yukarıda gören seçenekler üzerinden inceleyebilirsiniz. Yapılan açıklamaya göre Ramirez bir iş ilanı gördüğünü ve haliyle de FastAPI konusunda en az 4 sene deneyim istendiğini paylaştı. Haliyle kendisinin de 1.5 yıldan fazla deneyime sahip olduğunu söyledi. İşin garip tarafı şu ki bu kişi FastAPI yazılımının geliştiricisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden kendisi de ilana başvuru yapamıyor.

Bu tarz durumlar çok garip karşılanıyor. Görünüşe göre dünyanın en büyük bilgisayar şirketleri de bu tarz hatalar yapabiliyor. Lakin bu olay marka için güzel bir iş ilanı reklamı oldu gibi de duruyor. Bu olaylar ülkemizde bazı işverenlerin deneyimsiz ya da yeni mezunlara şans vermemesi gibi de bir seçenek yaratıyor. IBM Kubernetes ile ilgili olarak kendisinden de deneyimli birini arıyor olabilir mi sizce?

 

Yorum Yap

Yorum Yap