1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Huawei Petal Search Tanıtıldı! – Petal Search Nasıl Kullanılır?

Huawei Petal Search Tanıtıldı! – Petal Search Nasıl Kullanılır?

huawei

Google ile arası bozuk olan ve bazı çözümlerde kendi uygulamalarını kullanmak zorunda kalan teknoloji devi Huawei, internet tarayıcısı ve arama işlevi uygulaması olarak “Petal Search“ü duyurdu. Sadece internet tarayıcısı ve arama işlevi olarak hizmet vermeyen uygulama, Play Store benzeri bir uygulama servisini de barındıracak. Peki bu uygulama kullanıcılara ne sağlar? Nasıl kullanılır? Detaylar haberimizde.

Petal Search Nedir? Nasıl Kullanılır?

Çin teknoloji devlerinden birisi olan ve ülkemizde de sıkça bilinen bir marka olan Huawei, ABD ve Google ile yaşadığı sorunlar sebebiyle uygulama ambargosuna tutulmuştu. Şirket bu sorunlar sebebiyle kendi uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor. Şirketin bu uygulamalarından birisi de Petal oldu. Bu uygulama hem bir internet tarayıcısı gibi çalışıyor, hem Google gibi bir arama motoruna sahip. Sadece bununla da kalmayan uygulama Play Store benzeri bir uygulama indirme mağazası işlevi de görmeyi başarıyor.

Önerilen Yazı
Huawei, Şarj Rekortmeni Yeni Hoparlörü Huawei FreeGo’yu Duyurdu

Petal Search Huawei telefonlarda varsayılan bir uygulama olarak gelmiyor. Sizlerin marketten uygulamayı kendiniz indirmeniz gerekiyor. Bu indirme işlemi sonrasında, internet tarayıcısında uygulama aratmanız mümkün. Uygulamalar sadece AppGallery linki olarak değil, farklı APK indirme sitelerinden de karşınıza çıkıyor. Peki Huawei telefonlara uygulama indirme işlemini nasıl yapabiliriz?

Arama Yaparak Uygulama İndirme

  • Petal Search‘ü açın ve arama çubuğuna basın. Arama çubuğuna indirmek istediğiniz uygulamanın tam adını yazın.
  • Arama sonuçlarında karşınıza çıkacak uygulamanın isminin sağ tarafındaki yükle butonununa basın.
  • Uygulama sizi söz konusu uygulamayı indirmeniz için uygulamayı sağlayan kaynağın linkine yönlendirir.
  • Uygulama yükleme birimi indirdiğiniz uygulamayı yüklemek için sizlerden onay isteyecektir. Bahsi geçen uygulamayı yüklemek için izin verin.
  • Uygulamanın otomatik olarak yüklenmesini bekleyin.
  • Eğer uygulama otomatik olarak yüklenmezse sizler APK dosyasını tekrardan yüklemelisiniz.

Unutmamalısınız ki Petal Search uygulamasındaki uygulamalar Google Play Store gibi güvenlik anlamında denetlenen uygulamalar değil. İndirdiğiniz uygulamalar zararlı olabilir ya da birtakım zararlı yazılımları da uygulama ile birlikte getirebilir. Uygulama indirirken güvenliğinizi sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır.

Peki sizler Huawei’nin yeni uygulaması olan Petal Search hakkında ne düşünüyorsunuz? Huawei’nin yeni uygulaması hakkındaki sizlerin düşünceleri neler? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap