1. Ana Sayfa
  2. İncelemeler
  3. Huawei P40 Pro Sağlamlık Testi Yapıldı! Sonuç Başarılı

Huawei P40 Pro Sağlamlık Testi Yapıldı! Sonuç Başarılı

Huawei P40 Pro Sağlamlık Testi

Huawei’nin Google servisleri olmadan satışa çıkan ikinci telefon serisi P40 Pro 26 Mart tarihinde tanıtıldı. Birçok kullanıcıya göre Google servislerinin olmaması çok önemli bir konu değildi ki çıktığı andan itibaren yoğun ilgiyle karşılandı. Fakat telefonu alacak kullanıcılar tarafından merak edilen bir şey vardı. O da Huawei P40 Pro’nun Sağlam olup olmadığıydı. O da ispatlandı. Huawei P40 Pro Sağlamlık Testi Yapıldı! Sonuç Başarılı

Huawei P40 Pro Sağlamlık Testi Yapıldı! Sonuç Başarılı

YouTuber JerryRigEverything geçtiğimiz hafta Huawei P40 Pro telefonuna sağlamlık testi uyguladı. Gorilla Glass 6 ile korunan ön cama günlük anahtar, bozuk para ve benzeri malzemelerin etki etmediği görülüyor, fakat yine de dikkat etmekte fayda var. Kutudan çıkan ekran koruyucu gündelik kullanım için oldukça etkili olacaktır.

Huawei’nin bu yıl ilk kez denediği köşelerde ekranı düzleştirme tekniği düşmelere karşı ekstra dayanıklılık sağlayacaktır. Yanlara doğru geldiğimizde telefonun çerçevesinin alüminyumdan yapıldığını görüyoruz. Paslanmaz çelik kadar sağlam ve sert olduğu söylenemez fakat akıllı telefon piyasasında birçok telefonun tamamen plastik kasa kullandığını göz önünde bulundurursak alüminyum malzemeyi oldukça geçerli sayabiliriz.

Telefonun üstünde uzaktan kumanda fonksiyonu sağlayan IR sensörünü, altında ise 40 Watt şarj edebilen Type-C şarj girişini, mono hoparlörü ve SIM+Nano hafıza kartı girişini görüyoruz. SIM Kart girişinin etrafındaki plastik halka telefonun IP68 su geçirmez olduğunun bir göstergesi.

Telefonun arkasına geçtiğimizde içinde 4 kamerayı barındıran dikdörtgeni ve tamamen camdan oluşan kıvrımlı arka paneli görüyoruz. Cam arka panel dayanıklılık olarak olumsuz olsa da kutudan çıkan silikon kılıf gündelik düşürmelere karşı gereğinden fazla koruma sağlayacaktır.

En son olarak bükülme testi geliyor. Alüminyum çerçeve ve cam panellere sahip telefon sertçe bükülmeye çalışılsa da P40 Pro sağlamlığını koruyor. Üst seviye telefonlar arasında ortama, tüm telefonlar arasında ise oldukça sağlam olarak nitelendirilebilecek Huawei P40 Pro, dayanıklılık testini başarıyla geçiyor.

Önerilen Yazı
Huawei Güncelleme Yaptı!
Yorum Yap

Yorum Yap