1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
  3. Huawei P20 Kullanıcılarına Müjde

Huawei P20 Kullanıcılarına Müjde

huaweip20

Geçtiğimiz haftalardan beri Android 10 güncellemesini ve EMUI 10.1 güncellemesini bekleyen kullanıcılara, müjde verildi. İlerleyen günlerde Huawei P20 kullanıcılarına hem yeni Android desteği, hem de EMIU desteği verilecek. Peki telefonlar yeni güncellemeleri ne zaman ve nasıl alacak?

Huawei P20 Android 10 Desteği Yolda

Geçtiğimiz günlerden beri P20 kullanıcıları tarafından beklenen Android 10 işletim sistemi ve EMUI 10.1 desteği nihayet yola çıktı. Ancak ilk etapta tek bir ülkede bulunması beklenen yeni güncellemelerin, kısa süre içerisinde de tüm dünyaya yayılması bekleniyor. Yeni güncellemeler ilk etapta Kanada’da ortaya çıkacakken, herhangi bir problem olmaması halinde dünyaya da yayılım gösterecek. Ancak tam olarak yeni güncellemenin ne zaman çıkacağını ve tüm cihazlara verileceğini bilmiyoruz.

Modelin Son Güncellemesi Olabilir

Bildiğiniz gibi P20 modeli, günümüz için tasarlanan yazılımları daha fazla kaldıracak güce sahip değil. Bu nedenle yeni alacağı Android 10 ve EMUI 10.1 desteği bile, cihaza fazlasıyla ağır gelebilir. Son alınacak güncellemelerin ardından cihazın başka bir güncelleme alamayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Neredeyse işletim sistemi konusunda da P20 modellerine destek kesilirken, tüm büyük boyutlu güncellemeler de artık yeni modelde görünemeyecek.

Şu an için Android 10 ve EMIU 10.1 güncellemelerinin cihazlara ne zaman verileceğini bilmiyoruz. Söylediğimiz gibi yeni güncellemenin çalışması biter bitmez, ilk etapta Kanada cihazlarında boy gösterecek. Eğer Kanada güncellemelerinde de herhangi bir sorun yaşanmazsa, yeni güncellemeyi ülkemizdeki cihazlar da alabilecek. Akıllı telefonun alacağı son güncellemeyi de böylece sizlerle paylaşmış olduk. Cihaz Android 10 sürümünü aldıktan sonra da eminiz ki istikrarlı duruşunu sürdürecek ve kullanıcılar tarafından uzunca bir süre daha kullanılacaktır. Yeni yazılım güncellemeleri hakkında bilgi alabilirsek, sizlere yeniden bilgi vereceğiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap