1. Ana Sayfa
  2. İncelemeler
  3. Huawei MateBook 13 AMD Edition Piyasaya Sürüldü

Huawei MateBook 13 AMD Edition Piyasaya Sürüldü

matebook-2

Geçtiğimiz senelerde de özellikleriyle gündeme gelen Huawei MateBook cihazlarını, hep Intel işlemciyle görmüştük. Bu defa MateBook ailesine Huawei MateBook 13 AMD Edition katıldı. Yalnız bu defa alışılmışın dışında tasarım ve özellikleriyle karşımıza gelen cihaz, işlemci tercihi Ryzen’den yana kullanmış. Biz de sizin için MateBook ailesinin yeni üyesini inceledik. Bakalım yeni cihaz kullanıcılara neler sunuyor?

Huawei MateBook 13 AMD Edition Özellikleri

Apple ile sürekli rekabet eden Huawei, rekabetini MateBook serisiyle sürdürmeye devam ediyor. Bugün de yeni ürününü piyasaya çıkaran firma beklenenin aksine Intel işlemci değil, Ryzen 3000 işlemci gücünü kullanıyor. Aynı zamanda Radeon Vega 8 ekran kartı güncellemesiyle karşımıza çıkan cihazın ekran boyutu da 13 inç seviyesinde. Ekran bakımından fazlasıyla yeterli olan yeni cihazın 2560 x 1440 piksel ekran çözünürlüğü bulunuyor.

Srgb renk kartelasının %100’lük kısmını karşılayan cihaz 3:2 ekran oranına sahip. IPS LCD ekrana yer veren cihazın üst orta kısmında da 1 Megapiksel çözünürlüğünde video konferans kamerası yer alıyor.

Biyometrik korumayı dizüstü bilgisayarına da uyarlayan Huawei yeni cihazında parmak izi okuyucu sensör kullanmış. Aynı zamanda cihazın da 1.31 kilogram gibi ideal bir ağırlığı bulunuyor. Windows 10 işletim sistemiyle kutulardan çıkan ve Huawei Share özelliğine sahip olan cihaz Ryzen 5 3500U ve Radeon Vega 8 grafik birimi yer alıyor.

Bütün özelliklere 8 GB RAM gücü eşlik ederken, cihazda 256/512 GB kapasiteli SSD depolama birimi bulunuyor. Aynı zamanda 3.1 hızına sahip 2 adet USB girişi barındıran cihazın 1 adet 3.5 mm kulaklık girişi bulunuyor. Ayrıca 2 adet Dolby Atmos desteğine sahip hoparlör barındıran yeni ürünün 42Wh kapasiteli adaptörü bulunuyor. MateBook 13 AMD Edition adaptörü ise 65 W gücünde.

MateBook 13 AMD Edition Fiyatı ve Çıkış Tarihi

MateBook 13 AMD Edition 8 GB RAM ve 256 GB depolama haliyle İngiltere’de satışa sunuldu. 256 GB depolama alanlı cihaz 699 Pound fiyat etiketine sahipken, 512 GB depolama kapasiteli cihaz 749 Pound etiketine sahip. Cihazın Türkiye’ye geliş tarihi ve fiyatı hakkında da henüz bir bilgi yer almadı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap