1. Ana Sayfa
 2. Telefon Haberleri
 3. Huawei Mate 30 Pro ’ya Google Uygulamaları Nasıl Yüklenir

Huawei Mate 30 Pro ’ya Google Uygulamaları Nasıl Yüklenir

Huawei-Mate-30-Pro-ya-Google-Uygulamaları-Nasıl-yuklenir

Huawei Mate 30 Pro ’ya Google Uygulamaları Nasıl Yüklenir?

Uygulamaları yüklemek için pek çok yöntem var. Özellikle Huawei Mate 30 Pro ile ilgili gelişmeleri ve güncellemeleri incelediğimiz için, ortaya çok fazla seçenek çıkıyor. Huawei, Mate 30 Pro’yu Google ve Android’in adını anmadan tanıttı ve o şekilde satışa sunacak. Ancak cihazlar Android 10 ile geliyor. Nitekim içinde bir telefonu akıllı kılan en önemli şey olan Google Servisleri bulunmuyor.

Çinli arkadaşınız varsa gidip alnından öpün, çünkü Google’dan yasaklı Mate 30’lara Google uygulamalarını yüklemenin bir yolu var. Huawei’nin resmi yollarla sunmadığı bu yöntem, her ülke ve her cihazda verimli şekilde çalışmayabilir. Ancak uygulanması son derece basit olduğu için telefonlarla hiç arası olmayanların bile dikkatli şekilde yapınca mutlu sona ulaşacakları bir çözüm.

APK ya da herhangi bir aracı uygulama mağası kullanmadan önce Google Play Servislerini, Play Store’u ve sonra tüm Google uygulamalarını Huawei Mate 30’a yüklemek mümkün. Tekrar söylemek gerekirse tüm adımları dikkatle yaparsanız sorun yaşamanız çok düşük bir ihtimal taşıyor.

 • Mate 30’daki varsayılan internet tarayıcısını açın,
 • Google Chrome APK’sını yüklemek için buraya tıklayın,
 • Ardından buradaki Çin sitesini Chrome ile açın, mavi butona dokunun,
 • İnen dosya Google Services Assistant adındaki bir yükleyici APK’sı olacak.
 • Dosyayı açın ve yükleyin,
 • Ana menüye baktığınızda Google Play Store geldiğini göreceksiniz 🙂
 • Google Play Store’u açın, Google hesabınız ile giriş yapın,
 • Hesabınızı açamazsanız cihazı yeniden başlatın,
 • Play Store üzerinden artık istediğiniz Google uygulamasını yükleyebilirsiniz.

Açıkçası bu işlemin bu kadar basit olmasını biz de beklemiyorduk. Hatta ve hatta bu yöntem, Google uygulamalarının yüklü geldiği cihazlardan bile daha iyi sonuç veriyor, çünkü dilediğiniz Google uygulamasını yüklüyorsunuz. Android delicesine enerji tüketen cangıl cungul uygulamalarla sizi rahatsız edemiyor.

Geleneksel çalışmalar ve ihtiyaçlara dair yenilikler için karşınıza çıkarılan bütün noktaları ve fırsatları takip edebilirsiniz. Kaliteyi ve yenilikleri kullanmak ve online olarak ortaya çıkarmak için çok daha renkli ve rahat bir seçim kullanabilirsiniz. Her aşama ve her yenilik için sizinle ilgili organize ettiğimiz duyuruları incelemeye devam edin.

Yorum Yap

Yorum Yap