1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. Huawei, Kirin 990’ı Tanıttı

Huawei, Kirin 990’ı Tanıttı

huawei-kirin-990

Çinli teknoloji şirketi Huawei, Berlin’de her yıl düzenlenen Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği fuarı IFA 2019’a katıldı. Fuarda yeni amiral gemisi P 30’u ve Mate 30 Serisi telefonlara güç verecek ilk 5G çipsetli Kirin 990 ’ı tanıttı.

Huawei, bu yılın ilk yarısında 118 milyon adet cep telefonu sattı. Akıllı telefon estetiğinin sınırlarını baştan tanımladığı yeni P30 Pro’yu IFA 2019da tanıttı. P30 Serisi’nin tasarımına ve görüntü teknolojisine devam eden P30 Pro, yeni tasarımıyla birlikte, fotoğraf ve video düzenleme işlevlerine sahip. Yeni P30 Pro aynı zamanda EMUI10’u destekleyecek ve tüm yapay zeka senaryolarının kapısını açacak.

Huawei, Kirin 990 ‘ı Tanıttı

Huawei, Kirin 990’ı Tanıttı

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu CEO’su Richard Yu yaptığı sunumda, “HUAWEI P30 serisi, geçtiğimiz altı ay boyunca 16,5 milyon adetin üzerinde satışla tüketicilerin favorisi olarak kalmaya devam etti. Bu rakam P20 serisine göre yüzde 53 daha fazla. Yeni P30 Pro, kullanıcıya yeni bir fotoğraf deneyimi sunacak ve yeni renkleri, çift doku tasarımıyla daha zengin, daha heyecan verici bir tüketici deneyimi yaratacak” dedi.

Yeni P30 Pro’lar, tüketicilere aralarından seçim yapabilecekleri iki yeni renk şeması getiriyor. Denizi yansıtan gökyüzünü anımsatan derin, Mystic Blue ve gün batımının altındaki bir plaja benzeyen Misty Lavender ile yeni P30 Pro, mobil estetiğe şaşırtıcı ve zarif bir görünüm kazandırıyor.

Yeni P30 Pro, büyük cam arka panelin getirdiği sorunları çözen katmanlı bir yapı oluşturmak için iki dokuyu kullanarak parlak ve mat yüzey arasında yumuşak bir geçiş elde ediyor. Kamera lens alanı, parlak bir yüzeye sahipken avuç içi alan parmak izlerini önlemek için mat malzemeden üretiliyor.

Gece vakti insan yüzlerini aydınlatmak ve güzelleştirmek için gece çekim moduna yeni bir “süper gece selfie’si” işlevi eklendi. Bu yeni fotoğraf modu, arka plandaki ışık kaynaklarının parlaklığını düşürerek karanlık, doğal, üç boyutlu, zarif bir selfie ve elde etmek için arkaplan vurgusunu fazla pozlamadan karanlık alanın detayını iyileştiriyor.

Bu seçimler ile oldukça profesyonel bir cihaz bizleri bekliyor diyebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yap