1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Huawei, Ekran Altı Kamera İçin Başvuru Yaptı!

Huawei, Ekran Altı Kamera İçin Başvuru Yaptı!

Huawei, Ekran Altı Kamera İçin Başvuru Yaptı!

Kısa sürede oldukça popüler olmayı başaran Huawei markası, geçtiğimiz günlerde yine bir güncelleme için harekete geçti. Geçtiğimiz günlerde ekranın altında çalışacak bir kamera için çalışmalarına başladı. Patent başvurusunda bulunan Huawei, telefonun ön tarafında tamamen ekran olmasına olanak sağlayacak. Huawei, Ekran Altı Kamera İçin Başvuru Yaptı! 

Son zamanlarda Huawei ile diğer şirketler arasında patent savaşları yaşanmıştı. Milyarlarca dolara mal olan bu davalar fikri mülkiyet haklarını korumak adına meydana gelmekte. Günümüz dünyasında özellikle akıllı telefon üreticileri tarafından patent hakları sık sık ihlal edilebilmekte. Eğer bu ihlal yaşandıysa patent sahibi dava açtığı şirketten çok büyük paralar alınabilmekte.

Bu gibi sebeplerden ötürü günümüzde hemen hemen tüm şirketler, Ar-Ge çalışmaları gerçekleştirerek teknolojilerini patentlemektedirler. Sıklıkla patent başvurusu yapan firma da ileride pek çok firmayla davalık olmasına neden olabilecek yeni bir teknoloji için başvuru yaptı. Çin asıllı şirket, önümüzdeki süreçte telefonlarına ekran altı kamera teknolojisini getirebilir.

Huawei, Ekran Altı Kamera İçin Başvuru Yaptı!

Kısa zaman önce başvurusu yapılan yeni patent “gizli ön kamera için yapı, kamera modülü ve terminal ekipmanı” olarak açıklama yaptı. Teknoloji henüz daha yeni duyurulmuş olsa da teknoloji bir süredir geliştiriliyor gibi görünmekte. Patentte bulunan teknoloji, ön kamerayı, kamera modülünü ve terminal cihazını gizlemek için kullanılacaktır. Bunun için ön kamera ile cam arasına bir kılavuz plakası yerleştirilecek. Ayrıca plakanın yanına da renkli ışık kaynakları koyulacaktır. Bu kaynaklarda plakaya dik bir açıda ışık sunacak.

Önerilen Yazı
Oppo Reno 3 Pro Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Bu nedenle kameradan ötürü ekranda oluşan boşluğu tamamen ortadan kaldırmayı kendisine hedef edinen Huawei, bu teknolojisini akıllı telefonlara ne zaman eklemeye başlayacak şuan için net bilgimiz yok. Geçtiğimiz dönemde, bir Oneplus çalışanı bu sene ekran altı kamera çözümü ile ürün çıkaracağını belirtmişti. Henüz ekranın altına yerleştirilmiş bir ekranla piyasaya çıkarılacak olan telefona dair bilgi bulunmamakta.

 

Yorum Yap

Yorum Yap