1. Ana Sayfa
  2. İncelemeler
  3. HTC Desire 20 Pro Duyuruldu – Yeni Canavarı İnceliyoruz

HTC Desire 20 Pro Duyuruldu – Yeni Canavarı İnceliyoruz

desire

Geçtiğimiz haftalardan beri yeni cihazlarıyla gündeme gelmeye başlayan HTC, yeni canavarını da duyurdu. Bildiğiniz gibi geçen hafta U20 5G modelini tanıtan ve 5G desteğine yer açan firma, bu defa HTC Desire 20 Pro cihazını duyurdu. Diğer modele göre biraz daha sade olan ve 5G desteği bulunmayan cihaz, uygun fiyatlı bir etikete sahip olursa satış rekorları kırabilir. Peki yeni cihaz kullanıcılara ne gibi özellikler sunacak?

HTC Desire 20 Pro Tasarım Özellikleri

Cihazın ilk aşamada tasarımına baktığımız zaman, U20 5G modeline benzer bir görünümle karşılaşıyoruz. Lakin diğer modele göre daha sade görünen cihazın ekran boyutu da 6.5 inç seviyesinde diyebiliriz. Aynı zamanda arkada dörtlü kamera kurulumuna ve ön kısımda tek kameraya yer veren cihazın, ağırlığı da 201 gram. Aynı zamanda cihaz 162mm x 77mm x 9.4mm boyutlarında.

HTC Desire 20 Pro Donanım Özellikleri

Cihazın dışını inceledikten sonra, biraz da iç kısmına doğru yönelelim. Cihazın işlemci gücü Snapdragon 665 olarak belirlenmişken, RAM gücü de 6 GB olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda 128 GB dahili depolama alanına sahip olan cihazın ön kısmındaki selfie kamerası da 25 Megapiksel kalitesinden oluşuyor.

Cihazın arka kısmında dörtlü kamera kurulumu olduğunu söylemiştik. Ana kamera 48 Megapiksel kalitesine sahipken, ana kameraya 8 Megapiksel seviyesinde ultra geniş açılı kamera eşlik ediyor. Aynı zamanda geriye kalan 2 adet kamera da 2 Megapiksel kalitesinden oluşuyor. Kameralardan birisi makro, diğeri ise derinlik özelliğini taşıyor.

Cihazın batarya gücüne baktığımız zaman da karşımıza 5.000 mAh değerinde bir batarya gücü çıkıyor. Quick Charge 3.0 teknolojisini barındıran cihaz, kullanıcıyı şarj konusunda rahat ettirecek gibi görünüyor. Son olarak cihazın Android 10 işletim sistemine sahip olacağını da belirtelim.

Desire 20 Pro Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yeni model, firma yetkilileri tarafından henüz yeni tanıtıldı. Fiyatı hakkında herhangi bir bilgi yer almıyorken, birçok kullanıcı tarafından fiyatın uygun olacağı düşünülüyor. Ayrıca çıkış tarihi de belli olmayan cihazın, fiyatı uygun olursa satış rekoru kıracağını düşünüyoruz. Cihaz hakkında yeni gelişmeler öğrendikçe de sizlere bilgi veriyor olacağız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap