1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. Honor 30 Lite Çok Uygun Fiyatıyla Geliyor – İşte Özellikler

Honor 30 Lite Çok Uygun Fiyatıyla Geliyor – İşte Özellikler

honor-30-lite

Son dönemlerde hem uygun fiyatlı cihazlarıyla, hem de tanıtımdan önceki sızıntılarıyla gündeme gelen Honor, yeni cihazının da sızıntıya uğramasına engel olamadı. Bildiğiniz üzere yüksek fiyatlı amiral gemilerinin yanı sıra daha uygun fiyatlı ve yüksek performanslı cihazlar üreten Honor, yeni Honor 30 Lite modeliyle gündeme geliyor. Peki uygun fiyatıyla karşımıza gelecek olan cihazın, bakalım hangi özellikleri ortaya çıktı?

Honor 30 Lite Özellikleri

Geekbench performans testinde ortaya çıkan yeni cihazın sistemine baktığımız zaman, ilk etapta 6 GB RAM gücü bizleri karşılıyor. Bunun yanı sıra 4000 mAh seviyesinde bir batarya gücüne ev sahipliği yapan cihaz işlemci gücünü de MediaTek Dimensity 800 üzerinden sağlıyor.

6.5 inç ekran boyutuyla karşımıza çıkacak cihazın aynı zamanda 90Hz yenileme hızı ve Full HD+ ekran çözünürlüğü bulunuyor. Bütün bunların yanı sıra cihazın 22.5W hızlı şarj desteğine sahip olacağını da belirtelim.

Cihazın kamera özelliklerine baktığımızda da, arka kısımda üçlü bir kamera kurulumu görüyoruz. 48 MP seviyesinde olan ana kameraya 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP derinlik kamerası eşlik ediyor. Bunun yanı sıra ön tarafta bulunan tek selfie kamerası da 16 MP çekim kalitesine sahip.

5G bağlantı teknolojisini de barındıran cihazın, Geekbench testleri de gayet olumlu. Tek çekirdekli güç açısından 2491 puan alan cihaz, çoklu çekirdek testinden de 8737 puan aldı.

Yeni Honor 30 Lite’ın Fiyatı

Ürünün fiyatı hakkında herhangi bir net bilgi olmasa da, fiyatın çok uygun olacağını biliyoruz. Çünkü karşımıza gelen cihaz, aslında yeni bir cihaz değil. Yeni Honor 30 Lite, Huawei Enjoy Z 5G modelinin daha global versiyonu. Hatırlayacağınız üzere Enjoy modeli de hemen hemen aynı özelliklere sahipti ve 220 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulmuştu.

Bu nedenle yeni cihazın da bu fiyat aralığında satılacağını tahmin ediyoruz. Ayrıca ilerleyen günlerde cihaz hakkında yeni detaylar geldikçe de sizlerle paylaşıyor olacağız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap