1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Hızlı Şarjı Unutun! Ultra Hızlı 100W Şarj Geliyor

Hızlı Şarjı Unutun! Ultra Hızlı 100W Şarj Geliyor

hzlisarj2

Son dönemlerde ortaya çıkan akıllı telefon modellerinde, kullanıcıların büyük bir kısmı telefonun hızlı şarj özelliğinin olup olmadığına bakıyor. Tabii ki bugünlerde telefonumuzla çok fazla vakit geçirdiğimiz için ilk aşamada cihazın batarya kapasitesi, ikinci aşamada da hızlı şarj desteği göz önünde tutuluyor. Son olarak 65W hızlı şarj özelliğiyle gündeme gelen Oppo Find X2 Pro modeli de şarj bakımından çok beğenilmişti. Lakin ilerleyen dönemlerde artık ultra hızlı 100w şarj desteği geliyor.

100W Şarj Hızına Tanık Olacaksınız

Şu ana kadar akıllı telefonlarda ortaya çıkan en yüksek hızlı şarj desteği 65W idi. Lakin kullanıcılar artık bununla yetinmeyip daha iyi özellikler isteyince de, 100W hızlı şarj özelliğinin çalışmalarına başlandı. Tabii ki hızlı şarj özelliği her ne kadar kullanıcıları memnun etse de, özelliğin negatif yönleri de bulunuyor. Hızlı şarj özelliklerinin, işimizi dakikalar içerisinde hallettiği bir gerçek olsa da telefonların pil ömrüne büyük zarar geldiğini de söyleyebiliriz.

Yeni Özellik Hangi Cihazlara Gelecek?

100W ultra hızlı şarj özelliği muhtemelen Nubia, Honor, Xiaomi ve Lenovo markalarında görünecek. Hatta Lenovo Legion modelinde görülmesi beklenen yüksek hızlı şarj özelliği de tamamen işlemciye bağlı olacak. Geçen yaptığımız haberde Snapdragon 865 plus işlemcisinin ortaya çıkışını anlatmıştık. Tabii ki 100W yüksek hızlı şarj özelliği de sanıyoruz bu işlemci gücü sayesinde cihazlardaki yerini alacak.

Her ne kadar batarya gücüne zarar verse de, yüksek hızlı şarj özelliği şu an kullanıcılar tarafından bekleniyor. Kesin çıkış tarihi net olmayan özellik hakkında da pek detay bulunmuyor. Yeni detaylar geldikçe sizlerle yeniden paylaşıyor ve bilgi veriyor olacağız. Peki siz hızlı şarj özelliğine sahip bir cihazı birinci sıraya tercih olarak koyar mıydınız? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Önerilen Yazı
Qualcomm Snapdragon 865 Plus Çıkışa Hazırlanıyor
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap