1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Hastalığı Tedavi Eden Oyun Reçeteyle Veriliyor

Hastalığı Tedavi Eden Oyun Reçeteyle Veriliyor

hastalik-tedavi-eden-oyun

Bu zamana kadar mobil oyunların, yalnızca bağımlılık yaptıklarını ve zaman öldürmeye yaradıklarını dinlemiştik. Özellikle ebeveynler tarafından asla tavsiye edilmeyen mobil oyunlardan birisi de, artık tedavide kullanılıyor. Hastalığı tedavi eden oyun EndevorRx FDA onayından da geçti. Peki yeni oyun hangi hastalıkları tedavi ediyor, hangi yaş aralığını kapsıyor?

Hastalığı Tedavi Eden Oyun EndevorRx

Akili Interactive tarafından oluşturulan EndevorRx oyunu, hastalıkları tedavi eden bir nitelik taşıyor. Son olarak FDA onayından da geçen oyun, 8 – 12 yaş aralığındaki çocuklar için tedavi amaçlı kullanılacak. Doktorlar tarafından da reçeteyle tavsiye edilebilecek oyun, dikkat dağınıklığı gibi sorunları tamamen ortadan kaldırabiliyor.

Mobil Oyun Tarihinde İlk Gelişme

FDA onayından geçen oyun, artık resmen tedavi edici oyun niteliğini kazandı. Tabii ki bu zamana kadar hiçbir oyunda böyle bir gelişme yaşamazken, mobil oyun tarihinde bu gelişme bir ilk olarak da nitelendiriliyor. Oyunu oynayabilmeniz için doktor tarafından tavsiye edilen reçeteye sahip olmanız gerekiyor. Eğer doktor önerisi olmadıysa, oyunu yükleyemiyor ve oynayamıyorsunuz.

Bilimsel çalışmalar her ne kadar uzun sürse de, bu oyunun dikkat dağınıklığı gibi problemlere iyi geldiği kanıtlandı. Bu nedenle EndevorRx model, artık yalnızca reçeteyle birlikte tavsiye edilecek.

Alternatif Oyunlara Göz Atabilirsiniz

Bilindiği üzere EndevorRx oyunu, şuan 8 – 12 yaş arasındaki çocuklar için reçete önerisiyle oynanabiliyor. Lakin kendinizde veya daha büyük çocuğunuzda dikkat dağınıklığı gibi problemler varsa, bu duruma alternatif olarak farklı oyunlara da göz atabilirsiniz. Bu sayede reçete derdine gerek kalmadan alternatif oyunlar deneyebilir, dikkat dağınıklığının önüne geçebilirsiniz.

İlerleyen günlerde dikkat eksikliği için belirlenen bu oyun normal kullanıcılara açılacak mı, bu konu hakkında da herhangi bir bilgi verilmedi. Yeni gelişmeler yaşandıkça, sizlere bilgi veriyor olacağız. Peki sizce, bir oyun tedavi edici nitelik taşıyabilir mi?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap