1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Halo: The Master Chief Collection PC Hakkında Gelişmeler Var

Halo: The Master Chief Collection PC Hakkında Gelişmeler Var

Holo: The Master Chief Collection PC

Holo: The Master Chief Collection PC hakkında yeni ve biraz da komik gelişmeler var. Yapımcılığını yapan 343 Industries’in yaptığı açıklama oyuncularını güldürdü.

Yaptıkları açıklamada özellikle 2 konu üzerinde çok duran 343 Industries. Oyunun modlana bilir ve kesinlikle hilesiz bir oyun olabilmesi için bir anti-cheat sistemi getirdiklerini açıkladı. 343 Industries yaptıkları açıklamada oyunları olan Holo: The Master Chief Collection PC’nin modlana bilir olacağını ve mod topluluğuna tam destek vereceklerini açıkladı.

Holo: The Master Chief Collection PC

Mod yapımcılarından yinede bir kaç önemli istekleri var ilk olarak her mod yapımcısının Microsoft’s terms of use yani Microsoft’un hazırladığı kullanım belgesini imzalamasını istemekte. Bunun yanı sıra bütün mod yapımcılarından oyunun orjinel bir versiyonunu kullanmasını şart koşuyor.

Bu konu üzerine yaptıkları açıklamada ” Oyuncular kendi istedikleri gibi oynamalı ve bu bizim için çok önemli dedikten sonra da tabi ki Xbox Content Usage rules dahilinde olduğu sürece diyede ekliyorlar.

Anti-cheat konusunda ise açıklamaları şu şekilde, ” Bu denli gelişmiş bir anti-cheat kullanmamızın sebebi modlu içeriklerin rahat bir şekilde halka açık sunucularda oynanabilir olması.

Bizim için insanların mod yapmaları çok önemli ve bu anti-cheat sistemi sayesinde kimse oyun içinde diğer oyuncuların özgür bir oyun tecrübe etmesini engelleyemeyecek.

Anti-cheat sistemlerinin adını vermeyerek daha anti-cheat sistemi çıkmadan “Cheater” yani hilecilerin önünü kesmeye başladıklarını görüyoruz.

343 Industries Holo: The Master Chief Collection PC oyununun ilk beta açılışını yaptı ve beklendiği gibi bir çok insan ilk günden ban yedi.

Bunların yanı sıra oyunun yapımında bir çok komik “bug” yani hata ile karşılaşan 343 Industries bunları oyuncuları ile paylaştı.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap