1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Halo 3 Çıkış Tarihi Güzel Bir Video İle Duyuruldu!

Halo 3 Çıkış Tarihi Güzel Bir Video İle Duyuruldu!

2020-07-07_19-33-51

Halo 3 çıkış tarihi pek çok kişi tarafından bekleniyordu. 343 Industries tarafından üretilen bu oyun, Halo 3 ismi ile gündemi meşgul ederken, PC için olan versiyonu merakla bekleniyordu. 2007 senesinde Xbox için üretilen ve 360 konsolları için çok sevilen bu oyuna dair yıllar sonra gelen yeni PC güncellemesi herkesin ilgisini çekti diyebiliriz.

Halo serisinin eleştirmenler gözünden çok sevilmesi bekli de oyuna dair insanların en çok sevdiği detaylardan biridir. En beğenilen oyunlardan olması bu oyun için güzel bir gelişmi hazırlıyor. Oyunun tabi tek problemi Xbox’a özel olmasıydı ve herkes Xbox olmadığı için oynayamıyor idi. Bu yüzden Xbox 360 konsollarına özel olarak çıkan bu oyun için kısa sürede yeni bir güncelleme gelecek ve artık Halo 3 oyunu hem Pc üzerinde hem de Xbox üzerinde oynanabilecek.

Xbox Game Studios firmasının ürettiği 343 Industries ekibi, Halo 3 oyununu PC versiyonu için 14 Temmuz tarihinde buluşturma yapacağını açıkladılar. Bunu yaparken de bir Youtube videosu yayınladılar ve videonun içerisinde konuyla ilgili bir açıklama yaptılar.

Halo The Master Chief Collection duyuru videosu için tıklayın!

Oyunun duyurusu bu video ile yapılınca herkes merakla Halo 3 oyununu bekliyor. Bu yüzden de sürekli yeni sistem oyunlar çıkıyor ve şirketin PC versiyonları için ekstra uğraştığını görüyoruz. Halo Combat Evolved ve Halo 2 arasında yer alacak olan bu oyun için özel bir yer var. Şu an için hepsi Xbox One üzerinde MMC ile çalışmakta ve gayet rahat oynanabilmekte.

Gerek hikayesi ile gerek ise tarzı ile pek çok kişiyi büyüleyecek olan bu oyun için söyleyecek çok fazla şeyimiz var. Hem tarz olarak hem de yaklaşım olarak online çözümlerin tamamını kullanabilir ve kendinizle ilgili seçenekleri rahatlıkla incelemeye başlayabilirsiniz. Halo 3 ile ilgili olarak PC versiyonunun MCC 2. sezon için başlangıç tarihi kabul edilmesi oldukça önemli.

Halo 3 oyunu için sistem gereksinimleri!

Oyunun sistem gereksinimleri oldukça az aslında. Hem genel bir oyun hem de özel bir oyun olduğu için rahatlıkla oynayabileceğiniz bir sistem isteği ile geliyor diyebiliriz.

  • İşletim sistemi: Windows 7
  • İşlemci: Intel Core i7-975 | AMD A12-9800 APU
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTS 450 | Radeon R7 Graphics
  • Depolama: 55 GB

Bu sistemlere sahipseniz rahatlıkla bu oyunu oynayabilir ve bütün keyfini çıkarabilirsiniz. Sizin için ön plana çıkarılan seçenekleri de bu sayede kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Oyun dünyasında herkesin göz bebeği olan Xbox dünyası, yavaş yavaş kendini PC oyunları dünyasına doğru bırakmaya başladı ve bu durum da hepimiz için keyifli ve güzel bir durum. Çünkü yeni oyunlar artık daha çok PC üzerinden çıkacak. Rekabet daha çok PS5 ile güçlü sistem isteyen PC oyunları arasında olacak gibi görünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap