1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Güvenlik Canavarı Volvo Hatalı 2,1 Milyon Aracı Geri Çağırdı!

Güvenlik Canavarı Volvo Hatalı 2,1 Milyon Aracı Geri Çağırdı!

volvo-dan-tum-sektor-icin-harika-bir-guvenlik-hamlesi-project-e-v-a2-1280x720

Volvo, sorunlar başlamadan bir çözüme el uzattı. Özellikle otomobil dünyasına adını sağlam harflerle doldurmuş olan Volvo, ön koltuklarda yer alan emniyet kemerlerindeki bir çelik telin zayıflamaya başlamasından dolayı bu süreci ön plana çıkarıyor ve 2,1 milyon aracını geri çağırma kararı alıyor. Bu sayede attığı bu adımla birlikte firmanın bu güne kadarki en büyük yapıda geri çağırma eylemi bu olmuş oluyor.

Tarihe geçen bu durum için Volvo tarafından yapılan açıklamalar genel bir kontrol ve revize üzerine kurulu iken, Dünyanın en güvenli oto üreticilerinden kabul edilen Volvo, bazı araçların ön koltuklarındaki bu sorunu çözmek için hızı bir toplantı yaptı ve tüm araçlar için bu geri çağırmayı yaptı.

Elfstrom tarafından yapılan önemli açıklamalara göre bazı araçlarda yer alan ve ön koltukta bulunan emniyet kemerlerindeki çelik teller zayıflamış. Haliyle bu da büyük bir sorun teşkil edebilirmiş. 2006 ile 2019 yılları arasındaki araçlarda bu sorunun ortaya çıkması çok büyük bir sorun olarak görülmüş ve Volvo’nun bu güne kadar yaptığı en büyük toparlama işlemi olarak ön plana çıkarılmış.

Volvo olayları daha yolun başındayken çökmek istiyor!

Söz konusu bu durumları daha olaylar başlamadan çözmek isteyen Volvo, henüz teyakkuzda. Yolun başında iken kalitesi ile ün kazanan bütün seçeneklerini ortaya çıkarmaya başladı. Bu denli geniş bir geri çağırma durumu, araçlarda yer alan önemli bir hata durumunun olabileceğini doğruladı ve marka da oldukça mantıklı bir davranış ile bu geri toplama işlemini yaptı. Ciddi bir olay yaşamadan gösterilen bu reaksiyon pek çok kişinin hayatına artı yönde değecek belki de.

Firmalar tarafından bazen sunulan bu tarz durumlar, özellikle geri çağırma durumları çoğu hatanın önden çözülmesini sağlıyor. Bazı firmalar bu tarz durumlarda bir hatanın olduğunu bile bile görmezden gelme güdüsü gösterebiliyor. Örneğin bu konuya örnek olarak Boeing, 737 Max uçaklarından verebiliriz. Uçakta sorun olduğu bilinmesine rağmen uçaklar bir şekilde geri çağrılmadı ve 6 ayda iki uçak kazası yaşanmıştı (6 ay arayla).

Volvo tarafından gelen açıklamaya göre şimdiye kadar dünyanın en büyük geri çağırma işlemi olduğu dile getiriliyor. Araç sahiplerine mektuplar gönderilerek yapılacak olan bu süreçte, pek çok firmanın Volvo’yu bu manada örnek alması önemli bir atılım oluşturacaktır. Güvenlik söz konusu olduğu zaman bu denli geniş çaplı bir çağırma hareketi, pek çok kişinin beğenisini kazanacak, markaya karşı saygısını da artıracaktır!

 

Yorum Yap

Yorum Yap