1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Gözler Kabine Toplantısında! Yeniden Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

Gözler Kabine Toplantısında! Yeniden Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

20 gün aradan sonra kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yeniden toplanıyor. Toplantının her daim olduğu gibi birinci gündem maddesi corona virüs salgını olmuştur. Gözler Kabine Toplantısında! Yeniden Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı? 

Gözler Kabine Toplantısında! Yeniden Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

1 Haziran tarihinden sonra normalleşme planına geçiş yapılmıştı. Normalleşme sürecinin ardından gelinen durum, salgının gidişatı, bir türlü düşmek bilmeyen vaka sayısı ve olası bir ikinci dalga riski gündeme gelecek. 1 Temmuz tarihinden sonra atılacak yeni adımlar ve alınacak tedbirler de kabine toplantısında görüşülecek.

En son kabine toplantısı bildiğiniz üzere 9 Haziran tarihinde yapılmıştı. 1 Haziran tarihinde 800 lere kadar düşen günlük vaka sayısı 12 haziran tarihinden bugüne değin 1000’in üzerine çıktı. Şimdi gözler kabine toplantısında…

Yeniden Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce yaptığı açıklamada:

“Bazı yerlerde tam olarak kurallara uyulmadığına dair görüntüler var. Daha sıkı tedbirler almak zorunda kalırız”

demişti.

Şuanda vaka sayıları 1000’in üzerinde devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu kısmi sokağa çıkma yasağı yapılsa da bundan sonraki süreçte yeniden sokağa çıkma yasağı olacağını düşünmüyoruz. Bu düşüncemizin sebebi ise şuanda insanlar kendi işlerini normalleşme planı kapsamında düzenlediler. Olası bir sokağa çıkma yasağında hem ekonomik yönden hem de sosyal bakımdan insanlar fazlasınca etkilenecektir. Elbette sağlık her şeyden önemlidir. Fakat ekonomik bakımdan da çalışmak şarttır.

Önerilen Yazı
Müjde! O İş Yerlerinde Yasak Kalktı
Yorum Yap

Yorum Yap