1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Google’a Dev Rakip Geliyor

Google’a Dev Rakip Geliyor

Google'a Dev Rakip Geliyor

Dünya teknoloji devleri arasındaki rekabet hiç hız kesmeden devam ediyor. Huawei, Google’a alternatif olarak bir arama motoru geliştirdi. Bu arama motorunu da resmi olarak kullanıma açtı. Google’a Dev Rakip Geliyor 

Google’a Dev Rakip Geliyor

Merak ettiğimiz hemen hemen her şeyi Google üzerinden araştırıyoruz. Şimdilerde ise Google üzerinden değil de başka bir arama motorundan araştıracağız. Aslında oldukça gelişmiş olan Google arama motoruna böyle bir rakip gelmesi oldukça gelişmiş bir şey. Huawei markasında da ancak böyle bir gelişim yakışırdı. Ürettiği telefonlarla oldukça popüler olmayı başaran marka, şimdilerde ise arama motoruyla ön plana çıkıyor.

Çin asıllı teknoloji şirketi karşımıza ürettiği telefonlarla çıktı. Ve o şekilde de aklımızda kaldı. Şimdilerde ise Google’a alternatif olarak tasarladığı arama uygulamasını kullanıcıların beğenisine sundu. Kullanıcılar da çok fazla sevmiş gibi gözüküyor. Henüz yaygın olmasa dahi yaygınlaşınca oldukça tercih edilecek gibi gözüküyor.

Huawei telefon sahiplerine önemli uyarı geldi. Huawei telefonlarda artık arama motoru olarak Google kullanılmayacak. Telefonların arama motoru da Huawei’yi anımsatacak.

Önerilen Yazı
Wikipedia Yeni Önlemler Alıyor

Şubat ayından beri test edilen uygulamanın adı Petal Search. AppGallery de yerini alan bu arama motu test aşamasındayken Huawei Search adına sahipti. Daha sonra uygulama geliştirilerek Petal Search adını aldı. Eğer siz de biz Huawei telefon kullanıcısıysanız mutlaka bu arama motorunu kullanacaksınız. Eğer uygulamayı deneyenler var ise, söylemek istediklerinizi yorum kısmından bizlere belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap