1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Google ve Facebook Çalışanları Evden Çalışmaya Devam Edecek!

Google ve Facebook Çalışanları Evden Çalışmaya Devam Edecek!

Google ve Facebook Çalışanları Evden Çalışmaya Devam Edecek!

Corona Virüsü salgını sebebiyle bazı firmalar çalışanlarını evden çalıştırıyordu. Bu firmalar arasında Google ve Facebook da eklenmişti. Salgın her ne kadar kontrol altına alınmış olsa da Google ve Facebook personeli sene sonuna kadar evde çalışacaklar. Google ve Facebook Çalışanları Evden Çalışmaya Devam Edecek!

Her ne kadar pandemi kontrol altına alınmış olsa da firmalar çalışmalarını evden devam ettirmektedir. Bir kaç ay içerisinde firmalar normal çalışmalarına dönecek olan firmaların dahi kademeli olarak normal hayatlarına dönmesi beklenmektedir.

Evden Çalışmaya Devam Edecekler!

Her geçen gün kendini geliştirmeye devam eden büyük firmalar, ölümcül olan Corona Virüsü salgını nedeniyle aldığı tedbirler kapsamında çalışanların hayatını düşünmektedir. Bundan ötürüdür ki Google ve Facebook çalışanlarının evden çalışma sisteminin süresini 2021 tarihine kadar uzattı.

Shot of a young woman using a laptop while working from home

Google yöneticisi olan Sundar Pichai yaptığı en son açıklama da tüm toplantıların uzaktan yürütülmesinin hemen ardından evden çalışma süresinin 2021 tarihine kadar uzatılacağını bildirdi. Cuma günü yaptıkları açıklamada ise normal çalışma şekline dönüşin bir anda gerçekleşmeyeceğini ve kademeli olarak gerçekleşeceği bildirildi. Hemen her anlanda normal hayata dönüş kademeli olarak gerçekleşecek.

Virüsten korunmak için temasdan uzak durulması gerektiğini biliyoruz. Fiziksel çalışma ortamlarında olmaları zaruri görülen Google çalışanlarının önümüzdeki bir ya da iki ay içerisinde işlerine dönmesi bekleniyordu. Facebook çalışanlarının ise Temmuz ayında açmaları gerekiyordu. Her ne kadar bu tarihler düşünülse de henüz net bir açıklama bulunmamaktadır. Evden çalışmayı sürdüren kişilerin ise 2021 yılına kadar çalışmalarına devam edeceklerini düşünmekteyiz.

Önerilen Yazı
Intel’in 10. Nesil İşlemcisinin Benchmark Sonuçları Belli Oldu!

Önümüzdeki günlerde diğer teknoloji şirketlerinin de açıklama yapması bekleniyor. Eğer sizin de bu konuyla ilgili sormak ya da söylemek istedikleriniz varsa yorum kısmından bizlere sorabilir ya da bizlere bildirebilirsiniz. Biz sizlere kısa süre içerisinde yardımcı olmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Siz de bizi takipte kalarak yeni bilgiler edinebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap