1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Google, Temmuz Ayında Ofislerini Yeniden Açıyor
Trendlerdeki Yazı

Google, Temmuz Ayında Ofislerini Yeniden Açıyor

Google Temmuz Ayında Ofislerini Yeniden Açıyor

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına almayı başarmış olan Koronavirüs Salgını sebebiyle pek çok büyük firma çalışanlarının evde çalışma yapmalarına karar vermişti. Bugüne değin de evde çalışıyorlardı. Bugün Google CEO’su Sundar Pichai açıklama yaptı. Google, Temmuz Ayında Ofislerini Yeniden Açıyor

Google, Temmuz Ayında Ofislerini Yeniden Açıyor

Evde kalmaya devam ettiğimiz bugünlerde Dünya Sağlık Örgütü tarafından açıklanan pandeminin geçmesini bekliyoruz. Hal böyle olunca çalışanlarına zarar gelmesini istemeyen büyük firmalar çalışanlarının evde kalmalarını ve evden çalışma yapmalarını istiyordu. Google da bu firmalar arasında yer alıyordu. Bugün gelen açıklamayla birlikte Google ofislerinin yeniden açılacağı duyuruldu. Yeniden açılacak olan ofislerde sınırlı sayıda kişi çalıştırılacaktır. 6 Temmuz tarihinde yeniden faaliyete geçecek olan ofis ortamında çalışmak isteyen kişiler isteğe bağlı olarak çalışabilecek.

Evde çalışmaya devam edeceğim diyen çalışanlarda evden çalışmalarına devam edecek. Şirket, çalışanları uzaktan çalışsa bile onlara gereken imkanı sunmaktadır. Mesela evde çalışmaları için gereken ekipmanı verdiklerini ve ekstradan 1000 Dolar gibi bir meblağ da para verdiklerinin sızıntısını almıştık. Pichai tarafından yapılan açıklamaya baktığımızda:

“Her ne kadar ilerleme kaydetsek de çalışma biçimimize biraz daha esneklik getireceğiz.” sözünü görüyoruz.

Önerilen Yazı
Spotify 10.000 Şarkı Limitini Kaldırdı

Twitter, Square gibi şirket çalışanlarının henüz evden çalışma süresi gibi bir kısıtlama gelmedi. Durumlar, evde çalışma sürelerinin süresiz olacağına işaret ediyor. Yeni gelişmeler oldukça sizlere bilgi vermeye çalışacağız. TeknoSitesi olarak bizi takipte kalarak siz de bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap