1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Google Play Store’a Yeni Özellik Geliyor

Google Play Store’a Yeni Özellik Geliyor

Google Play Store'a Yeni Özellik Geliyor

Her geçen gün kendini geliştirmek için çalışmalarına devam eden Google Play Store son günlerde ise arama işlevlerini geliştirmekle meşgul oluyor. Google Play Store’a Yeni Özellik Geliyor 

Play Store Android telefonlar üzerinde kullanılan ve Google tarafından sürekli olarak geliştirilen bir platformdur. Her geçen gün kendini geliştiren bir platform olan Google ya bir yeni özellik daha geliyor.

Google Play Store’a Yeni Özellik Geliyor

Android telefon uygulama mağazası olan ve oldukça popüler bir konumda olan Play Store düzenli olarak güncellenmeye devam ediyor. En son mart ayının sonunda arama sonuçlarında bir düzenleme yapılmıştı. Yapılan değişiklikten sonra uygulama puanlarını, boyutlarını ve indirme sayılarını ve aranma sonuçlarını görmüştük. Şimdilerde ise Google arama işlevine filtreleri getirmek için çalışma gösteriyor.

Play Store

Şuanda Play Store üzerinde bir uygulama aradığınız takdirde en üstte arama teriminize göre bazı filtreleme önerileri karşınıza çıkıyor. Mesela Samsung diye arama yaptığınızda karşınıza launcher, klavye, galeri gibi şeyler karşınıza çıkıyor. Filtre desteğinin gelmesiyle beraber herhangi bir uygulamayı aradığınız takdirde genel filtreler gösterilecektir. Bu filtreler karşınıza Editörün seçimi, 4 puan ve üzeri, 4.5 Puan ve üzeri ve ayrıca yeni şeklinde olacak.

Önerilen Yazı
Epic Store Açıkladı! GTA 5 Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu

Eklenecek olan yeni seçenek sayesinde yüksek puanlı uygulamaları bulmak kolaylaşırken, yeni geliştiricilerin kendini göstermesine olanak tanıyacak gibi gözüküyor. Google tarafından sunucu üzerinden etkin olarak sunulacak olan işlev Android olan cihazlara kademeli olarak dağıtılacaktır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap