1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Google Müjdeyi Verdi! Haber Yayıncıları İçin Yeni Analiz Araçları Geliyor

Google Müjdeyi Verdi! Haber Yayıncıları İçin Yeni Analiz Araçları Geliyor

Google Müjdeyi Verdi!

İnternet aleminin en gelişmiş arama motorlarından biri olan Google, haber yayıncıları için bazı yeni analiz araçlarını geliştiriyor. Google Müjdeyi Verdi! Haber Yayıncıları İçin Yeni Analiz Araçları Geliyor 

Google Müjdeyi Verdi! Haber Yayıncıları İçin Yeni Analiz Araçları Geliyor 

Hiç şüphesiz dijital dünyanın en gelişmiş şirketlerinden biri de Google olmuştur. Her geçen gün büyüyen ve kendini geliştiren platform, şirketin etki alanını genişletmeyi planladığı alanlardan biri de habercilik olmuştur. Şirket tarafından 2018 yılında Google News Initiative’i duyurmuştu. Bu sayede gazeteciliğe daha da yön verilecek ve üstelik Google’ın bu alandaki tek projesi de bu değildi.

LAS VEGAS, NV – JANUARY 05: A Google logo is shown on a screen during a keynote address by CEO of Huawei Consumer Business Group Richard Yu at CES 2017 at The Venetian Las Vegas on January 5, 2017 in Las Vegas, Nevada. CES, the world’s largest annual consumer technology trade show, runs through January 8 and features 3,800 exhibitors showing off their latest products and services to more than 165,000 attendees. (Photo by Ethan Miller/Getty Images)

Google Haber Alanında Yatırım Yapıyor!

2018 yılında geliştirilen proje sadece bunlarla sınırlı değil. Google Analytics: News Consumer Insights ve Realtime Content Insights de yayıncılar için geliştirilmişti. Haber ve yayıncılıkda gelir optimizasyonu ve analizi direktörü Amy Adams Harding, ortakları vasıtasıyla bu tarz araçlara talep olduğundan haberdar oldukları fakat ortaklıkların bu konuda ne yapacakları konusunda neler yapacaklarını da bilmediklerini belirtmişti.

Bugün ayrıca Google tarafından NCI ve RCI 2.o tanıtımları gerçekleştirildi. Bu sürüm de Haber etiketleme özelliği yeniden aktif hale geldi. Bu özellik sayesinde video analizi, kullanıcı sözleşmesi ve okuyucu kategorilerinde yayıncıların ihtiyaç duyduğu verilerin toplanması daha kolay hale geliyor. NCI da yayıncılara kişiselleştirilmiş önerilerde bulunuyor. Google tarafından yeni açıklamalar yapıldığı takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takipte kalın.

Yorum Yap

Yorum Yap