1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Google Meet’in Yeni Özellikleri Belli Oldu

Google Meet’in Yeni Özellikleri Belli Oldu

Google Meet'in Yeni Özellikleri Belli Oldu

Geçtiğimiz günlerde ücretsiz olmasıyla tüm toplantı araçları arasında olan rekabete katılan Google Meet için bazı yeni özellikler belli oldu. Rakiplerini yakalamak isteyen platform tüm öğrenciler için de daha kullanışlı olabilecek bazı yeni özellikler üzerinde çalışmaktadır. Toplantı görüşmeleri için tasarlanmış olan sanal sınıf modeline göre özellikler kazanması pandemi sürecinde önemli bir hareket. Google Meet’in Yeni Özellikleri Belli Oldu 

Google Meet’in Yeni Özellikleri Belli Oldu

Google Meet üzerine eklenecek olan özellikler şimdiden kurumsal müşterilerine açıldı bile. Kısa sürede tüm kullanıcılar tarafından kullanılacak olan Google Meet, başarıyı yakalayacak gibi.

Uygulama üzerine eklenmesi düşünülen özellikler arasında sanal sınıf modeli ön plana çıkmaktadır. Özellikler arasında bir diğer en dikkat çekici şey ise arkaplan bulanıklaştırma diyebiliriz. Kameranızı diğer katılımcılar ile paylaşıyorken, arka plan ögeleri size engel oluyorsa artık engel olmayacak.

Toplantılara katılabilecek kişi sayısının yükseltilmesi ana ekranda herkesin görünmemesine neden olmuştur. Yeni özellik ile elini kaldıran kullanıcılar ana ekran üzerinde söz almış gibi ön plana çıkacak. Bu sayede de online dersler daha kolay işlenebilir hale gelecek.

Google Meet aynı zamanda Sözlü Sınav gibi görüşmelere de yardımcı olacak. Toplantı yöneticileri tarafından gönderilecek ve katılımcılar tarafından cevaplanması istenecek olan sorular hem yöneticiler hem de katılımcılar tarafından sevilecektir. Anket tarzı basit sorular için ise platform üzerine anket özelliği de eklenecek.

Önerilen Yazı
Safari Şifreleri Yok Ediyor!
Yorum Yap

Yorum Yap