1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Google Meet’e Yeni Özellik Ekleniyor..!

Google Meet’e Yeni Özellik Ekleniyor..!

google_meet_yeni_özellik

Google tarafından geliştirilip kullanıcılara sunulan Meet, yeni özellikleri ile sahaya çıkmaya hazırlanıyor. Kullanıcılarına yönelik yaptığı iyileştirmeler ile her dâhim kullanıcısını mutlu eden Meet, bu özelliği sayesinde de kitlesini artıracakmış gibi gözüküyor. Google Meet servisine kısa bir süre içerisinde her kullanıcının kullanabileceği tartışma odaları eklenecek.

Koronavirüs sebebiyle dünya genelinde daha çok online toplantıların artması ile birçok bu tip uygulama talep görmeye başladı. Uygulamalar talep gördükçe bu hizmetleri sunan iş geliştirme uzmanları da günden güne yeni özellikler ekleyerek kullanıcılara farklı özellikleri tanıtarak daha iyi kullanım sağlıyorlar.

Online toplantı alanında en çok kullanılan uygulamalardan biri Google Meet oldu.  Şubat ayından beri dünya genelinde sıkça kullanılan uygulamalar arasına giren Google Meet için iş geliştirme uzmanları yeni bir özellik ekledi. Eklemiş oldukları yeni özellik sayesinde kullanıcılar özel odalarda bire bir görüşme sağlayabilecek. Genel bir toplantı esnasında yapılması gereken özel görüşmeler Meet üzerinden sağlanamıyordu. Bu sıkıntının birçok kullanıcı tarafından geri dönüştürülmesiyle birlikte Google Meet bünyesine yeni bir özellik ekleyerek tartışma odalarını kurdu.

İlk Deneme G Statüsünde Kullanılacak

Google Meet tarafından geliştirilmeye devam eden özellik ilk olarak G Suite Enterprise for Education  kullanıcılar ile başlayacak. Bu statüden sonra ortaya çıkan yeni geri dönütlere göre tüm kullanıcılara sunulacak olan özel tartışma odaları uygulamayı farklı boyutlara getirecek.

G Suite Enterprise for Education özelliğini öncelikli olarak öğretmenler ve eğitim ver kullanıcılar kullanacak. Tek oturum içerisinde toplamda 100 tartışma grubunun oluşturulabileceği toplantılar birçok kişinin hem özel hem de genel konuları konuşması için aranan uygulama olacak. Toplantı içerisinde bulunan insanlar hem yöneticiler tarafından hem de Google algoritması tarafından odalara gruplandırılabilecek. Toplantı yöneticileri istedikleri tartışma grubuna saniyede geçiş yapabilecekler.

Eğitimciler tarafından kısa süre içerisinde kullanılmaya başlanacak olan yeni özellik alınacak geri dönütlerden sonra tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak. Donanımsal olarak yazılım aşamasında olan yeni özellik için titizlikle çalışıldığı açıklandı.

Zoom’un Önüne Geçildi

Online toplantı yapmak için video konferans servislerine bu süreçte çok ihtiyaç duyuluyor. Dünya genelinde en çok kullanılan uygulama olarak bilinen Google Meet’in en büyük rakibi ise Zoom. Zoom bu tartışma odası özelliğini geçtiğimiz senelerde bünyesine koymuştu. Fakat Google Meet’in yeni özelliğine göre sadece 50 odaya ayrılabiliyordu. Google Meet’in yeni özelliğinin gelmesi ile birlikte Google Meet Zoom’un önüne geçmiş oldu.

Yorum Yap

Yorum Yap