1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Google Haritalar’dan Dev İşletme Desteği

Google Haritalar’dan Dev İşletme Desteği

google-haritalar

Koronavirüs salgını bizleri etkilediği kadar işletmeleri de etkiledi ve işletmeler normalleşme dönemine rağmen eskisi kadar çalışamaz oldu. İşletmelerin yaşadığı bu sıkıntıya bir çözüm de Google Haritalar’dan geliyor. Peki bu çözüm ne? Detaylar yazımızda..

Google Haritalar‘dan zor durumdaki işletmelere destek olabilecek muhteşem imkanlar geliyor? Peki bu imkanlar neler?

Google Haritalar’ın geçtiğimiz çarşamba günü yaptığı paylaşımda Google Haritalar’ın yeni özellikleri ile ilgili bazı detaylar ortaya çıktı. COVID-19’un işletmeleri fazlasıyla etkilediği bu dönemde, Google işletmelerin ziyaretçilerine çeşitli seçenekler sunacak. İşletmeden bir hediye kartı satın alıp arkadaşınıza hediye edebileceksiniz ya da işletmeye direkt olarak bağışta bulunabilecek ya da bahşiş bırakabileceksiniz.

Önerilen Yazı
Marketlerde Sadece 1 TL Olan Lezzetli Ürünler

Rezervasyon Da Yapılabilecek

Google tarafından yapılan paylaşımlardan bir diğerinde de, kullanıcıların hızlıca işletmeden rezervasyon yapabileceğinin görüldüğü bir ekran resmi ortaya çıktı. Bu ekran resmine göre kullanıcı Google Haritalar uygulamasından çıkmadan gideceği işletmede masasını ya da hizmetini önceden rezerve edecek. Google tarafından yapılan bu paylaşımlarda gözüken hizmetlerin henüz Türkiye’de kullanılıp kullanılmayacağı bilinmiyor. Bizim görüşümüzce bu hizmet en kısa sürede Türkiye’ye de aktif olarak kullanılmaya başlanır.

Türkiye’de birçok işletme koronavirüs sonrası rezervasyon işlemlerini, bahşiş ve hesap ödeme işlemlerini mobil cihazlardan almaya başlamıştı. Bu hizmetlerin Google Haritalar uygulamasına da entegre edilmesi işletmelere bu zor zamanlarda katkı sağlayacağı düşüncesindeyiz.

Peki sizler Google Haritalar’ın bu hizmeti hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu hizmet Türkiye’ye gelir mi?

 

Yorum Yap

Yorum Yap