1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Google Görseller Yeni Güncelleme İle Bizlerle

Google Görseller Yeni Güncelleme İle Bizlerle

google görseller

Google Görseller güncellendi. Güncellemeleri konusunda artık daha titiz davranan Google hangi güncellemeler ile bize Görseller motorunu sundu?

Google, yenilikleriyle ya da eski versiyonuyla fark sunmaksızın her haliyle hayatımızdaki  yerini sürdürmeye devam ediyor. Fakat kullanıcıların hemen dikkatini çeken yeni özellikten bahsetmesek olmaz. Bugün eklenen en yani özellik olan Google Görseller Yan Panel, görseller tam ekranı kaplamayarak bununla birlikte alışveriş detaylarını bizlere sunmayı amaçlıyor. Google, bu yan karanlık panel ile bize her şeyi sunacak gibi duruyor.

Yeni güncellemeyle gelen yan panel ile, görseller arası kaydırmalı geçiş yapabileceğiz. Bu özellik sayesinde açtığınız görseller sabitlenirken, yeni görseller de araştırmaya devam edebileceksiniz.

Bu Özellik Gerçekten Gerekli mi?

Google görsellerde sık sık araştırma yapan insanların bileceği gibi, görselleri kaybetme sorunu gerçekten sıkıntılı bir durumdu. Artık sadece görüntülemek istediğiniz görseller, sizin önünüze ayrı bir sayfa olarak değil de bir panel olarak geleceği için, evet bu gerçekten gerekli bir özellikti. Sadece geri tuşuna basmanız ile birlikte tüm paneli kapatabilecek ve işinize devam edebileceksiniz.

Google Görseller – Google Alışveriş?

Geri tuşu ile birlikte daha önceden görüntülediğiniz görsellere geri dönerek, Google Görseller sekmesini Google Alışveriş ile birlikte kullanabileceksiniz. Görsellerde görüntülediğiniz ve satın alınabilir ürünün fotoğrafı ile fiyat ve diğer alışveriş bilgilerini hızlıca öğrenebilir, ek detaylarına, inceleme yorumlarına ulaşabilirsiniz.

Hem ürünlerin reklamını yapan Google, bize yardımcı olduğu kadar, satış yapan sitelere de destek olmuş durumda. Tüm kullanıcılar bu panele tam şuan ulaşabilir.

google görseller

 

Diğer Google haberimize ulaşmak isterseniz linki tercih edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap