1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Google Chrome RAM Tüketimi Azaltılıyor

Google Chrome RAM Tüketimi Azaltılıyor

chrome

Son yıllarda Chrome tarayıcı kullanan kullanıcılar tarafından da espri haline getirilen RAM meselesi, artık çözülüyor. Bildiğiniz üzere bilgisayarda kullanılan Google Chrome tarayıcı, gerçekten büyük bir RAM boyutunu tükettiği için, ağır bir performansla karşı karşıya geliyorduk. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan çalışmalarla beraber, artık Google Chrome RAM tüketimi azaltılıyor. Peki bu tüketim hangi yöntemle azaltılacak?

Google Chrome RAM Tüketimi Sorun Olmayacak

‘’Google Chrome aşırı RAM kullanıyor’’ problemi, artık tarihe karışacak. İlk etapta Windows 10 işletim sistemi için uygulanacak yöntemde Windows ve Google iş birliği yapacak. Windows 10 altyapısı için kalıcı bir çözüm bulan Google çalışanı, iddialara göre sorunu tamamen ortadan kaldıracak. Microsoft Edge tarayıcısıyla beraber sorunu ortadan kaldırmayı hedefleyen mühendis, artık bilgisayarların çok fazla yorulmayacağını dile getirdi.

Yeni Detaylar Yakında Görünecek

Google mühendisinin üzerinde çalıştığı yeni proje, ilerleyen günlerde ortaya çıkabilir. Şu an için yalnızca Windows 10 altyapısı için sunulan kesin çözüm, maalesef diğer işletim sistemlerini hiçbir şekilde kapsamıyor. Aynı zamanda kullanıcılar artık yüksek RAM tüketimiyle karşılaşmamak için segment kümesi adında bir özelliği kullanmaya başlayacak.

Segment kümesi adıyla yeni bir projeye giriş yapan mühendisler, Windows 10 giriş kitiyle işe başlayacak. Aynı zamanda tarayıcının kullandığı RAM boyutunu da yüzde 27 oranında düşürmeyi hedefleyen Google çalışanları kaliteli bir kullanım için de çalışacak.

İlerleyen günlerde de Windows’un diğer işletim sistemleri için çalışmalar gelebilir. Henüz yeni projenin çıkış tarihi net olarak bilinmese de, sürecin uzayacağını düşünmüyoruz. Ayrıca yeni projenin diğer işletim sistemlerine tanıtılması da, ilk çalışmadan sonra daha kolay olacaktır. Konu hakkında yeni detaylar geldikçe sizleri bilgilendiriyor olacağız. Bakalım yeni çalışmayla beraber bilgisayarlarımızın RAM alanı rahatlayacak mı?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap