1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Google Chrome Güvenli Olmayan Formlara Girişinizi Engelleyecek!

Google Chrome Güvenli Olmayan Formlara Girişinizi Engelleyecek!

2020-07-20_13-56-53

Sıklıkla karşımıza çıkan Google Chrome veri güvenliği konularına yeni bir duyuru daha geldi. Malumunuz yeni bir güvenlik önlemi dönemine giren Google, hepimiz için daha etkili ve geniş bir çalışma sunuyor diyebiliriz. Güven vermeyen kaynaklardaki formları doldurarak çözümleri ön plana çıkaran Google, kendine has bir yapıda ilerleme yaratıyor ve seçenekleri de bu sayfa dahilinde bitirmeyi düşünüyor.

Twitter üzerinde yaşanan güvenlik açıklarına dair yeni bir önlem almayı düşünen Google Chrome, sık sıks güvenlik açıkları konusunda yeni güncellemelerine devam ediyor. Kaynak konusunda güven vermeyen bir yapıda ilerleyen bazı forumlar, en azından bu revize ile artık çok daha etkili bir şekilde ilerlemiş olacak.

İnternette gezerken karşımıza çıkan pek çok durum var. Bu durumlar hepimizi etkileyen bir yapıda ilerlediği için organize çözümleri de ön plana çıkarmış oluyor.

Google Chrome güvenli olmayan formlara çözüm üretiyor!

 

İnternette gezinirken işaretlenen ve site bazlı olarak ön plana çıkarılan forumlar için daha farklı ve ayrıcalıklı bir dilde hizmet sunan siteler için doğrudan güvenlik önlemleri geliyor. Bir siteye girince site güvenilmiyorsa şayet formlara verileriniz yerleştirilmeyecek ve bilinçli olarak kendinizin girmesi gerekecek.

İnsanları uyaracak olan Google, kendi içinde geniş bir yapıda çalışmaları sürdürmeye devam edecek ve bu sayede güvensiz bağlantıları hemen engelleyip bizlere net bilgiler ve seçenekler sunacak. Bu sayede verilerimiz için bir koplamaya ya da sahtekarlık durumları düzenlenmemiş olacak. Kişisel beklentilerimiz ve güncel yapılarımız için daha rahat, daha dinç ve daha yüzeysel olmayan çözümler üreten Google, biraz daha işleri büyütmekten yana gibi görünüyor.

#Disable Autofill olarak adlandırılan bu güncel uyarı sistemi muhtemelen gelecekte farklı tarayıcılarda da bulunacak gibi görünüyor. Çünkü öyle ya da böyle pek çok tarayıcının ana sayfası Google oluyor. Bu yüzden de bu çalışmaları kullanmak için detayları takip etmek gerekiyor. Geliştiricilere yönelik kontrol özelliklerinin de Chrome tarayıcıların yeni güncellemelerinde kendine yer bulması mümkün.

İyi niyetli ve kötü niyetli olarak ayrılan ve bu konuya dair farklı çalışmalar sunan yapılar içerisinde çözüm üretiyor. Google, en azından güvenlik konusunda biraz da olsa filtreleme yapacak gibi görünüyor. Bakalım işler nasıl işleyecek!

Yorum Yap

Yorum Yap