1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Google Chrome Android Sürümü 64 Bit’e Geçiş Yapacak

Google Chrome Android Sürümü 64 Bit’e Geçiş Yapacak

chrome64bit

Android telefonların kendi tarayıcılarının yanı sıra, en çok Google Chrome tarayıcısı kullanılıyor. Ancak hala 32 bit sürümünde hizmet vermeye devam eden tarayıcı hem gereken performansı gösteremiyor, hem de RAM konusunda yorucu olmaya devam ediyor. Son saatlerde ortaya çıkan bilgi görsellerine baktığımızda da, firmanın 64 bit için çalışmalara başladığını görüyoruz. Muhtemelen Google Chrome Android sürümü 64 bit geçişini yapacak. Pek bu geçiş ne zaman olacak, bizlere neler sunacak?

Google Chrome Android Sürümü Güvenlik Zaafiyeti Veriyor

Geçtiğimiz senelerde yayınlanan Android 5.0 Lollipop sürümüyle beraber artık tüm uygulamalar 64 bit sistemine geçiş yapmıştı. Tabii ki bu durum büyük olasılıkla güvenlik sorunlarını ortadan kaldırırken, Chrome tarayıcısı hala 32 bit sistemiyle çalışmaya devam ediyordu. Bu nedenle günümüze kadar birçok güvenlik zafiyetiyle karşımıza gelen tarayıcı artık 64 bit sistemine geçiş yapacak. Peki bu sürümden kimler faydalanacak?

Tarayıcının henüz yeni 64 bit sistemine geçiş yapacağı için, şu an yalnızca Android 10 sürümleri 64 bit sürümünden faydalanacak. İlk etapta Android son sürüm kullanıcılarına verilecek 64 bit sisteminin, ilerleyen günlerde diğer cihazlara da verilmesi bekleniyor.

Chrome Tarayıcısı 64 Bit Olursa Avantajları Neler Olacak?

Bildiğiniz üzere genellikle eski sürümlerde kullanılan 32 bit sisteminde, birçok güvenlik açığı meydana geliyordu. Ayrıca uygulamanın tam performanslı çalışmasını önleyen 32 bit, artık yerini 64 bit sisteme bırakarak çok daha performanslı çalışacak. Ayrıca tarayıcı gibi önemli bir platformda da bazı açıkların meydana gelmesi bizi fazlasıyla etkileyebiliyor. Artık bu durumların yaşanmaması için de tarayıcının Android 10 sürümü için 64 bit sistemine geçiş yapacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

İlerleyen günlerde diğer Android sürümlerine de verilmesi beklenen 64 bit Chrome, bakalım kullanıcıların isteklerini karşılayacak bir tarayıcı haline gelecek m? Bunu ilerleyen günlerde rahatlıkla görebileceğiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap