1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Google Asistan Sayesinde Ödeme Yapılabilecek

Google Asistan Sayesinde Ödeme Yapılabilecek

Google Asistan Sayesinde Ödeme Yapılabilecek

Son zamanlarda oldukça yaygın olan mobil ödeme üzerinde pek çok firma yoğunlaşmaktadır. Yoğunlaşan firmalar arasında Google da yer alıyor. Her ne kadar kulağa biraz tuhaf gelse bile kısa süre içerisinde giderek artış gösterecek olan bu uygulama sayesinde pek çok insan ödeme kolaylığı yaşayacak. Google Asistan Sayesinde Ödeme Yapılabilecek 

Google Asistan Sayesinde Ödeme Yapılabilecek

Mobil ödeme konusunda pek çok firma çalışma göstermektedir. Mesela Amazon firmasının Echo sistemi sayesinde geniş bir ödeme ağı sunulmaktadır. Echo sistemine ödeme yapmak için Amazon Sanal Asistanına alacağınız ürünü söyleyebilir hızlıca sipariş verebilirsiniz. Amazon ile aralarındaki rekabeti güçlendirmek isteyen Google, aynı sistemi kendi bünyesine getirecek.

Dünya genelinde gelişmiş bir sanal asistan sistemine sahip olan Google bunu biraz daha geliştirmek istiyor. Google Asistan sayesinde istediğiniz ürünü istediğiniz adrese sipariş verebileceksiniz. Kısacası bu program size herhangi bir market görevlisinin görevini sunacak. Her ne kadar bu sistem kulağa hoş gelse de elbette bazı soru işaretlerini bünyesinde barındırmaktadır. Elbette güvenlik sorunlarını giderilmesi için bazı şifreler kullanılacak.

Önerilen Yazı
Google, Temmuz Ayında Ofislerini Yeniden Açıyor

İnsanların akıllarında olan soru işaretlerinin daha çok güvenlikle alakalı olduğu edindiğimiz bilgiler arasında. Mesela sistemi kullanan kişiler, başka birinin kendi adına sipariş vermesine engel olamayabilir. Bu gibi durumlardan ötürü insanların aklında cevaplanmamış sorular bulunmaktadır. Tüm bu güvenlik sorunlarını giderecek olan Google, tarafından açıklama beklenmektedir. Yeni açıklamalar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. TeknoSitesi olarak bizi takipte kalabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap