1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Google Artık Cilt Güzelleştirmeyecek! Bütün Filtreler Atılıyor!

Google Artık Cilt Güzelleştirmeyecek! Bütün Filtreler Atılıyor!

2020-07-18_19-13-25

Google artık cilt güzelleştirmeyecek. Bütün filtreler iptal. Güncel olarak ön plana çıkarılan ve hepimiz için yeni bir seçenek yaratacak olan yeni uygulama ile birlikte, Google Android 11 için cilt pürüzsüzleştirme durumu ön plana çıkarılacak. Ortaya çıkarılan yeni bir belgeye göre telefonla çekilen fotoğraflar için kişinin yüzünde hiç bir oynama yapılmayacak.

Akıllı telefon teknolojilerinin yaygınlaşması oldukça çok kişinin ilgisini çekiyor ve hepimiz için bir farklı seçenek yaratıyor. Bu yüzden yapılacak olan çözümler ve hizmetler için sizler de kendinize göre bir denge yaratabiliyor ve çalışmaları da bu süreçlerde ön plana çıkarabiliyorsunuz.

Bazı telefon üreticileri tarafından akıllı telefonlar için yapay zeka durumu var. Kameranın bizi algılama yapısını falan değiştiren bu durumlar, özellikle insanların isteklerine hitap edebilecek bir yapıda sunuluyor.

Bazı telefon üreticileri tarafından akıllı telefonlarımıza yerleştiren yapay zeka, kameranın bizi algılama şeklini tamamiyle değiştirebiliyordu. Bu sayede elde edilen fotoğraftaki kişiler olduklarından çok daha pürüzsüz ve hatta kozmetik düzenlemeler yapılmış yüzlere sahip oluyorlardı. İşte Google tarafından bu duruma sonunda bir çözüm getiriliyor.

Google artık cilt güzelliğini doğal veriyor!

Cilt güzelliklerini doğal veren Google, bu konuya nasıl yaklaşacak emin değiliz. Yeni belgelere göre akıllı telefonlarda bulunan özellikler için cilt güzelleştirme filtrelerini engelleyecek olan Google, daha organik bir çalışma sunmak istiyor. Bu sayede büyük bir darbe vuracak her bir seçenek ve güzellik için.

Google’ın yeni kuralı akıllı telefon üreticileri ve kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacak kestirmesi oldukça güç. İnsanlar Google yapısı ile birlikte kendine has bir tarzda çalışma sunuyor ve bu sunumlarla ilgili çözüm sağlıyor. Google bu konuda aktif bir çalışma yaratacak ve bu çalışmaları da kendi içinde ön plana çıkaracak gibi görünüyor.

Belgede yer alan açıklamalara göre Google, akıllı telefon üreticilerinin fotoğraf işleme esnasında fotoğraflara yüzsel ayarlamalar yapmasını engelleyecek yeni bir kural koyacak. Google tarafından getirilmesi planlanan ve Android 11’in desteklenmesi için istenen kurallardan birisi olacak yeni kurala telefon üreticilerinin uyması zorunlu olacak.

Bakalım Google bu konuya dair nasıl bir gelişim sergiliyor ve nasıl bir ilerleme gösteriyor? Hep birlikte durumları görelim ve inceleyelim.

 

Yorum Yap

Yorum Yap