1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
  3. Google Android 11 Beta 1.5 Sürümünü Yayınladı

Google Android 11 Beta 1.5 Sürümünü Yayınladı

android-beta

Geçtiğimiz haftalarda Android 11 sürümünü birçok hatayla beraber kullanıcılarla buluşturan Google, bu hafta hataların giderildiği yeni bir sürümle karşımıza çıktı. İlk sürümden sonra 1.5 sürümünü de yayınlayan Google, kullanıcıların geri bildirimleri ve tecrübeleriyle hataları ayıklayarak düzeltti. Peki Android 11 Beta 1.5 sürümünde hangi hatalar vardı, hangi hatalar giderildi?

Android 11 Beta 1.5 Sürümüyle Hatalar Giderildi

Android 11 işletim sistemiyle kullanıcılara üst düzey bir deneyim yaşatmak isteyen Google, hataları daha dikkatli seçmek ve temizlemek için yeni sürümlerle gündeme gelmeye başladı. Sürekli beta sürümleriyle hata tespiti yapan firma, Android 11 1.0 beta sürümünü yayınlamış ve onlarca hatayla karşılaşmıştı. Bu defa da Android 11 beta 1.5 sürümü yayınlandı ve bir takım hatalar düzeltildi. Peki bu hatalar neydi?

  • Telefonunuzu döndürürken ve aynı anda gezinerek uygulama değiştiğinizde, telefon yeniden başlatılıyordu.
  • Google Play Store’da alışveriş yaparken, temassız ödeme sisteminde hatalarla karşılaşabiliyorduk.
  • WearOS işletim sistemine sahip cihazlarla, Bluetooth bağlantıları yaşanabiliyordu.
  • Pixel 3A ve Pixel 3 modellerinde SIM kart tercihi değiştirmek için cihazı yeniden başlatmak gerekiyordu.

Yeni beta sürümünün yayınlanması ve hataların giderilmesiyle beraber, ortaya yeni hatalar da çıkmaya başladı. Beta sürümlerini ortaya çıkararak bu hatalardan kurtulmak isteyen Google, bu defa daha da can sıkıcı bir Android Auto sorunuyla karşı karşıya geldi.

Yeni Beta Sürümünde İlk Hata Bulundu

Beta 1.5 sürümünün ortaya çıkmasıyla beraber, yeni hatalar da görünmeye başladı. Bu defa Android Auto platformunda yaşanan problem, gerçekten araç sahiplerinin canını sıkacak cinsten diyebiliriz. Program üzerinden çalınan müziklerin sesi, arabanın ses sisteminden çıkması gerekirken telefon hoparlöründen çıkıyor. Bu sorun için, sanıyoruz ki yeni bir beta sürümünün yayınlanması gerekecek.

Şu an için yeni çıkan beta sürümlerini, Google Pixel cihazı otomatik olarak alıyor. Eğer siz de Android 11 deneyimine katılarak hataları yakalamak ve yeni işletim sistemini deneyimlemek istiyorsanız, sistemi manuel şekilde yüklemeniz gerekiyor. Yükleme yapmadan önce de cihazınızın yeni sürümü destekleyip desteklemediğini kontrol edebilirsiniz.

Önerilen Yazı
Android 11 Özellikleri Görüntülenmeye Başlandı
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap