1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Google Alışveriş Uygulaması Shoploop Tanıtıldı

Google Alışveriş Uygulaması Shoploop Tanıtıldı

shoploop1

Son zamanlarda uzaktan alışveriş döneminin gelmesiyle beraber, kullanıcılar da artık internet üzerinden alışveriş yapıyor. Bu aşamada da ticaret siteleri bakımından rakipler çoğalırken, geçtiğimiz günlerde de Instagram yeni bir uygulama üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Bunun üzerine arama motoru devi olan Google tarafından da bir hamle geldi. Google alışveriş uygulaması Shoploop bugün tanıtıldı. Peki bakalım bu uygulama nasıl kullanılacak, hangi özellikleri barındıracak?

Google Alışveriş Uygulaması Shoploop

Google’ın yeni alışveriş uygulaması olan Shoploop, rakiplere nazaran çok daha kolay bir kullanıma sahip. Özellikle satın alınacak ürünler konusunda da kullanıcıyı rahatlatan uygulama, videolu bir deneyim sunacak. Örneğin bir ürünü almak istediğinizde satıcı tarafından o ürünün 90 saniyelik tanıtım videosu da ürünün ilanına eklenecek. Siz de ürünün kullanımını izleyecek, özelliklerini dinleyecek ve aklınıza yattığı taktirde dilediğiniz gibi alışveriş yapabileceksiniz.

 

Daha önce Amazon platformunda da Amazon Live özelliğini görmüştük. Hemen hemen aynı özelliklerle çıkış yapmaya hazırlanan yeni uygulama da, kullanıcının hem işini kolaylaştıracak hem de yeni ürünün detaylı şekilde görüntülenmesine olanak sağlayacak.

Ürün Portföyü Zamanla Artış Gösterecek

Henüz yeni yayına giren alışveriş uygulamasında, şuan için yalnızca kadınlara hitap eden ürün kategorileri bulunuyor. Makyaj ve elbise tarzı ürünler yer alırken ilerleyen günlerde de ürün yelpazesi bir hayli genişleyecek diyebiliriz. Erkek ve çocuk kategorilerinin de eklenmesiyle beraber uygulamanın daha da gelişeceğini ve yükselişe geçeceğini düşünüyoruz.

Eğer böyle bir uygulama büyük başarı sağlarsa, insanlar artık tek tıklamayla alışveriş yapabilecekler. İşler bir hayli kolaylaşırken diğer yandan da ürünler satın alınmadan kullanıcı tarafından detaylıca bilinecek. İlerleyen günlerde ürün yelpazesinin genişlemesiyle beraber de, daha yüksek maliyetli ciddi ürünlerin satışını yapılacağını da düşünüyoruz. Bakalım Google, hem alışveriş uygulamalarıyla hem de alışveriş siteleriyle başarılı bir rekabete girebilecek mi?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap