1. Ana Sayfa
  2. Manşet
  3. GOG Ücretsiz Oyun Kampanyasına Devam Ediyor! – Elinizi Çabuk Tutun

GOG Ücretsiz Oyun Kampanyasına Devam Ediyor! – Elinizi Çabuk Tutun

gog

Geçtiğimiz haftalarda ücretsiz oyunlarıyla gündeme gelen GOG, yeni ücretsiz oyun serisine devam ediyor. Kampanyayı The Witcher 3: Wild Hunt üzerinden başlatan firma, ücretsiz PC sürümünü tek bir şartla dağıtmaya başladı. Peki oyunun PC versiyonunu ücretsiz bir şekilde nasıl alabiliriz, GOG ücretsiz oyun için hangi işlemleri yapmamız gerekir?

GOG Ücretsiz Oyun Kampanyası 23 Haziran’da Bitiyor

Eğer bir konsol oyucusuysanız ve oyununu PC versiyonunu da almak istiyorsanız, bu kampanyaya başvurabilirsiniz. Çünkü konsol veya farklı bir platformda oyuna sahipseniz, PC versiyonunu GOG üzerinden ücretsiz bir şekilde edinebiliyorsunuz. 23 Haziran tarihine kadar geçerli olacak kampanyada, bir de sürüm durumu konuşuluyor. Oyunun hangi sürümüne sahipseniz, farklı platformda da o sürüme sahip olabiliyorsunuz. Yani The Witcher 3: Wild Hunt – Game of the year sürümüne sahipseniz, PC versiyonunda da aynı sürümü alabiliyorsunuz.

İster Oynayın İster Hediye Edin

Kampanyanın başlamasıyla beraber, birçok konsol oyuncusu PC versiyonunu almak için kampanyaya katılım gösterdi. Lakin oyuna tüm platformlardan sahip olan bir kullanıcı, kampanyaya katılamayacağını Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Tabii ki firma tarafından da yanıt gecikmedi. Firmanın yanıtına göre oyuna tüm platformlarda sahip olsanız bile kampanyaya katılabilir, oyunu hiç oynamamış bir arkadaşınıza hediye koduyla birlikte verebilirsiniz.

Disk Barındırmayan Konsol Oyuncuları Ne Yapacak?

Bildiğiniz gibi kampanya, konsol oyunlarında bu oyuna sahip kullanıcılar için geçerli olacak. Ancak, konsolunda disk olmadan bu oyunu oynayanlar da kampanyaya katılabilecek. İddialara göre GOG, disk barındırmayan konsollarda da oyunun oynanıp oynanmadığını küçük bir testle öğrenebiliyor ve kullanıcılara kampanyaya katılım hakkı tanıyor. Yani konsolunuzda disk barındırmıyorsanız bile, oyuna ücretsiz sahip olabileceksiniz.

İlerleyen günlerde GOG ücretsiz oyun serisine devam edecek gibi görünüyor. Ayrıca yeni çıkan kampanyada nedense Nintendo Switch platformu dışarda tutuluyor. Yani oyunun GOG versiyonu ücretsiz olarak yalnızca Steam, Epic Store, PlayStation ve Xbox gibi platformlarda oyunu oynayan kullanıcılara verilecek.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap