1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Gelmiş Geçmiş En İyi Müzik Uygulamaları
Trendlerdeki Yazı

Gelmiş Geçmiş En İyi Müzik Uygulamaları

Gelmiş Geçmiş En İyi Müzik Uygulamaları

Gerek üzüntülü anımızda gerek ise mutlu anımızda bizlerin yanında. Ruhumuzu dinlendirme görevini üstlenen, bizlere yaşam enerjisi veren müziklere istediğimiz her an erişim sağlayabiliyoruz. Erişim sağlamanızı kolaylaştıracak olan Gelmiş Geçmiş En İyi Müzik Uygulamaları listesini sizler için hazırladık.

Gelmiş Geçmiş En İyi Müzik Uygulamaları

Aşağıda sizler için hazırladığımız müzik uygulamaları vasıtasıyla istediğiniz müziğe istediğiniz an ulaşmanızı sağlamakta. Sizde bilirsiniz ki müziğin insan hayatındaki yeri tartışılmaz bir konu. Bazı müzikleri dinler mutlu oluruz, bazılarını dinler üzülürüz, bazılarını dinler heyecanlanırız. Neden müziklere parça derler bilir misiniz? İnsanların eksik kalan yanını tamamladığı için. Dinlenen her müzik de bizim eksik yanımız gibidir.

İnsan kendinden bir parçayı nereye güvenebilir ki? Elbette hiç bir yere. Bizler için önem arz eden müziklerin sürekli yanımızda olmasını isteyebiliriz. Eski zamanda sevdiğimiz bir müziği dinlemek için saatlerce radyoda beklerdik. Radyoda o müzik çıktığı anı kaçırmamak için kılı kırk yarardık. Radyoyu arayıp telefonunu düşürmeye çalışır ve istek şarkıda bulunurduk. Yani o günlerde müziğe ulaşmak epey bir zordu. Gelişen teknoloji sayesinde bu zorluk artık ortadan kalktı. Artık istediğimiz müziği dinlemek için saatlerce beklemiyoruz. Hatta radyoları açmıyoruz bile. radyoların yerini bilgisayarlar ve telefonlar aldı.

Telefonunuza ya da bilgisayarınıza indireceğiniz uygulamayla beraber istediğiniz müziğe istediğiniz anda ulaşabilirsiniz. Peki, bu uygulamalar hangisi diye merak edebilirsiniz. Hiç endişelenmeyin. Sizlere bu uygulamalardan bahsedeceğiz.

Önerilen Yazı
Sony’nin Yeni Kulaklığı Çoklu Cihaz Eşleştirme Özelliğine Sahip Olacak

1- Shazam

Caddede, mağazada, markette ya da evde. Hemen hepimiz bir yerlerde bir müzik duyabiliriz. Aklımızın bir köşesinde yer alan müziği daha sonra dinlemek isteyebiliriz. Fakat müziğin yalnızca tınısı aklımızda kalmıştır. Söyleyeni kim hatta adı ne hiç bir şey bilmiyoruzdur. İşte tam da o anda imdadınıza Shazam yetişmektedir.

Shazam

Müzik uygulamaları arasında en popüler olan uygulama olan Shazam, sözlerini ve adını bilmediğiniz bir müziği dahi mırıldandığınızda saniyeler içinde size müziği sunacaktır. Oldukça geniş veri tabanına sahip olan uygulama ile siz de istediğiniz müziği istediğiniz an dinleyebilirsiniz.

2- Music Map

Music Map

Her müzik farklı farklı tarzlara sahip olan ruhlara hitap etmektedir. Her insanın kendinden bir parça bulduğu müzik türü farklıdır. Kimi pop sever, kimi caz, kimi arabesk, kimi ise rap. Herkesin tarzı farklılık gösterir. Sevdiğiniz müzik türünde olan bir sanatçının şarkılarını arattığınızda aynı tarzda müziği sizlere sunan uygulama Music Map, tarzına uygun müzik arayanlara bire bir.

3- Every Noise At Once

Every Noise At Once

Herhangi bir sitede dolaştığımız yerde bir müzisyen ya da bir grup keşfedebiliriz. Seslendirdikleri müzikler bizler için önem arz edebilir. Müzik tarzını ilk defa duysak dahi, aynı tarzda müzik yapan kişileri araştırma yoluna koyulabiliriz. Bu kişileri keşfetmek için devreye Every Noise At Once giriyor. Kullanımı çok fazla yaygın olmasa dahi bu uygulama sayesinde müzisyenlerin ve grupların hangi tarzda müzik yaptığını keşfedebilirsiniz.

4- Musixmatch

Musixmatch

Bazı insanlar vardır ki müzik aşığıdırlar. Müzik dinlemekten daha güzel bir şey olmadığını düşünürler. Fakat yanlış düşünceye kapılabilirler. Müzik dinlemekten daha güzel olan birşey varsa o da müziğin ritmine kendini kaptırarak sözlerine eşlik etmektir. Fakat bazen çok sevdiğiniz bir müziğin sözlerini hatırlamak kolay olmuyor. Tamda bu esnada sizlere Musixmatch eşlik ediyor. Bu uygulama sayesinde istediğiniz müziğin sözleri bulunacak ve sizin şarkıya eşlik etmeniz için size yardımcı olacaktır.

Önerilen Yazı
Spotify 10.000 Şarkı Limitini Kaldırdı

5- MusicID

MusicID

Hem şarkıların hem de sanatçıların hikayelerini merak ediyor musunuz?  Mesela hangi şarkı hangi hikayeye sahip, şarkıyı kim yazmış, kim bestelemiş, şarkıcısı kimdir diye merak ediyorsanız MusicID tam size göre. Tüm bu sorularınızın cevabını karşılayan bu uygulama sayesinde siz de istediğiniz müziği bulabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap